• 1.09.2023
            • POZYSKALIŚMY KWOTĘ 100.000 zł W KONKURSIE <br />
"KLASA Z DREWNA"

Jesteśmy szczęśliwymi zwycięzcami w konkursie Lasów Państwowych „Klasa z Drewna”. Autorzy pomysłu czyli: Roksana Kaczmarek – Cichosz, Joanna Talkowska stworzyli sześć stref edukacyjnych wokół budynku szkoły. Koszt budowy całej architektury drewnianej to kwota 100.000 zł.

Strefa I -  „Cztery pory roku” - to edukacja przyrodnicza dla dzieci z klas I-IV, gdzie znajdować się będą 4  ławki, tablica kredowa oraz tablice edukacyjne rozszerzające wiedzę z zakresu przemian jakie zachodzą w czasie roku w przyrodzie, w lesie, Cykl życia lasu – od nasionka do drzewa, Budowa lasu, przybliżenie pracy leśnika oraz poznają rok pracy leśniczego szkółkarza.

Strefa II – „Owadzi zakątek” – tutaj rozstawiony zostanie stół, ławki, tablice edukacyjne. W miejscu tym uczniom przybliżona zostanie wędrówka roślin, gatunki roślin samopylnych i obcopylnych, owadów pożytecznych oraz roślin miododajnych. Przygotowane stanowisko będzie umożliwiało zakładanie szkolnego ogrodu miododajnego, a uczniowie będą tutaj uczyć się jak sami mogą pomóc roślinom i owadom oraz wykonać domek dla owadów pożytecznych.

Strefa III – „Leśna szkoła” – w tym miejscu staną 4 tablice dwustronne z treściami dotyczącymi zrównoważonej gospodarki leśnej, społecznej funkcji lasów, działań Lasów Państwowych oraz ochrony przyrody,  w tym Las i jego rola w środowisku, W różnorodności siła – poznajemy różne gatunki drzew, Kto mieszka w lesie? oraz wiata, gdzie uczestnicy będą mogli dokonać na stołach notatek, wypełnić karty pracy czy zjeść posiłek na łonie natury.

Strefa IV – „Szanuj las” – rozstawione zostaną w tym miejscu tablice edukacyjne wraz z koszami do segregacji śmieci. Uczniowie zapoznają się Jak należy zachować się w lesie, wykonają zadania z Segregacji śmieci oraz z Eko-znakami. Otrzymają tutaj informacje dotyczące Czasu rozkładu śmieci, Drewnojady – ciekawe organizmy, Jak wygląda drugie życie drewna – co wiemy o martwych drzewach w lesie?

Strefa V – „Zakątek ptasich treli” – w tym miejscu rozstawione będą tablice edukacyjne a na pobliskich drzewach powieszone budki lęgowe dla ptaków. Uczniowie będą mogli zapoznać się tutaj z typami gniazd ptaków, gatunkami ptaków leśnych oraz rolą ptaków w lesie.

Strefa VI – „Skarby lasu” – w tej strefie zostanie postawiony stół z ławkami oraz tablice edukacyjne. W tym miejscu uczniowie dowiedzą się Dlaczego las jest taki ważny, Ile lasów jest w Polsce, Co nam daje las, Na czym polega gospodarka leśna, Drewno wokół nas – zastosowanie drewna w naszym życiu, Niewyczerpalne bogactwo – surowiec odnawialny. Na tym stanowisku uczniowie będą się uczyć również rozpoznawania rodzajów drewna.

Tak bogata infrastruktura na terenie naszej szkoły umożliwi wiele działań edukacyjnych. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców na otwarcie naszej ścieżki edukacyjnej i edukację własną z zakresu przyrody. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

Roksana Kaczmarek - Cichosz

wraz z koordynatorami projektu:

Anettą Petin,

Dorotą Klekocką,

Justyną Rosowską

Joanną Talkowską

• 21.05.2022
            • ZDOBYLIŚMY GRANT NA KWOTĘ 20.000 ZŁ!!!

Z radością informujemy, że w ramach programu „WzMOcnij Swoje Otoczenie” pozyskaliśmy grant na kwotę 20.000 zł do realizację projektu Bezpieczna Szkoła w Biesiekierzu dla klimatu „By Bike to School in Biesiekierz”.

Dzięki  temu projektowi stanie przy szkole wiata rowerowa wraz ze stojakami rowerowymi na 10 stanowisk. Nasi uczniowie bardzo chętni przyjeżdżają do szkoły rowerami i będzie to dla nich ważny element zabudowy przy szkole. Do tej pory niestety szkoła nie posiadała takiego miejsca.

Komisja przyznając grant, doceniła fakt, że projekt ma charakter długotrwały i jest przeznaczony dla mieszkańców gminy Biesiekierz. Wiata i stojaki będą promować aktywność fizyczną wśród dzieci i pozytywnie wpłyną na atrakcyjność gminy.

Projekt został napisany i złożony przez p. Roksana Kaczmarek-Cichosz.

BARDZO SIĘ CIESZYMY Z KOLEJNEGO SUKCESU.

• 26.08.2022
            • GRANT SOŁECKI NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

26 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Gminy Biesiekierz podpisano umowę na granty sołecki, a wśród nich znalazł się grant na edukacyjny panel muzyczny przy Szkole Podstawowej w Biesiekierzu.

Miło nam poinformować, iż w listopadzie nastąpił montaż urządzenia – plenerowego panelu muzycznego. Inwestycja powstała dzięki realizacji projektu „Wzmacnianie zmysłu słuchu u dzieci i młodzieży poprzez zabawę” współfinansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „GRANTY SOŁECKIE 2022”.

Wysokość wsparcia z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego to 15 000,00 zł.

Place zabaw z elementami urządzeń sensorycznych wykorzystywane są do zajęć, w których za pomocą zabawy dostarczamy wszystkim zmysłom informacji do mózgu, który adoptuje je i pozwala się mu rozwijać.

Zajęcia z zakresu integracji sensorycznej są doskonałym wsparciem  zajęć rewalidacyjnych dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pamiętajmy, że ćwiczenia sensoryczne mogą pomóc w harmonijnym rozwoju każdego dziecka, od najmłodszych lat.

Mamy nadzieję, iż zabawa na nowym urządzeniu zachęci dzieci i młodzież do zgłębiania muzycznych zainteresowań i odkrywania własnych talentów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, tych dużych i tych małych do wspólnych zabaw sensorycznych.

Dziękujemy za wsparcie działań na terenie szkoły Panu wójtowi Andrzejowi Leśniewiczowi, Panu Przemysławowi Jurewiczowi za inicjatywę na rzecz szkoły, a Panu Janowi Rodakowi i pracownikom GSTiK za szybki i sprawny montaż panelu.