• PIERWSZAKI W BIRETACH

• W dniu 12 stycznia 2024 roku uczniowie klas pierwszych przeżywali swoją wielką chwilę. Tego dnia złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektor naszej szkoły, Panią Roksanę Kaczmarek – Cichosz na uczniów Szkoły Podstawowej imienia Ignacego Łukasiewicza w Biesiekierzu.

W tym ważnym momencie dzieciom towarzyszyli ich najbliżsi oraz zaproszeni goście: Pan Andrzej Leśniewicz - wójt gminy Biesiekierz, Pani Monika Tarnowska -sekretarz gminy Biesiekierz, Pani Agnieszka Kolanowska - dyrektor Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu, Pani Emilia Węgrzynek - Dyrektor Banku Żywności w Nowych Bielicach, Pani Renata Łowiecka – w zastępstwie Pani Agnieszki Hryniewicz – dyrektor

Biblioteki Publicznej gminy Biesiekierz, wychowawczynie uczniów z oddziału zerówki: Pani Magdalena Sowa z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu oraz pani Anita Kowalska i Anna Witkowska z Przedszkola Happy Days, Pani Dorota Gilich i Pani Edyta Girczys reprezentujące Radę Rodziców naszej szkoły. Na ślubowanie przybyli także Ksiądz proboszcz Zbigiew Kukiel, nasza Pani pedagog – Monika Beśka oraz Pani Jolanta Miller, która codziennie rano szykuje naszym pierwszakom ciepłą herbatkę. Dzisiejsza uroczystość nie mogłaby się odbyć, bez pani Roksany Kaczmarek – Cichosz, dyrektor naszej szkoły, która pasowała naszych dzisiejszych bohaterów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Biesiekierzu.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pierwszaków przygotowanym przez Joannę Lessnau i Justynę Rosowską oraz Leszka Piotrowicza. Każdy uczeń został imiennie zaproszony na salę u wejścia której, Maja Ziber i Błażej Dutkiewicz, uczniowie klasy siódmej reprezentujący Samorząd Uczniowski nakładali dzieciom birety. Ślubowanie poprowadziła Hanna Ludwiczak – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Po złożeniu raportu gotowości do ślubowania przez gospodarzy klas Ia i Ib oraz ich wychowawczynie, nasze pierwszaki złożyły uroczyście ślubowanie przy sztandarze szkoły, który został wniesiony przez poczet sztandarowy naszej szkoły: Filipa Leśniewskiego, Maję Kowalczyk i Michalinę Kopczyńską, po czym Pani dyrektor Roksana Kaczmarek – Cichosz dokonała pasowania uczniów i ich wychowawczynie. Po ceremonii głos zabrali nasi szanowni goście: Pan Andrzej Leśniewicz w imieniu swoim oraz Pani Agnieszki Hryniewicz i pani Agnieszka Kolanowska. Uczniowie otrzymali z ich rąk upominki, które będą wspaniałą i praktyczną pamiątką tego dnia. Piękne dyplomy od pana wójta dla klas oraz kwiaty dla naszej pani dyrektor i wychowawczyń pierwszaków, ciekawe książeczki - podarunek dyrektor Biblioteki Publicznej gminy Biesiekierz, Agnieszki Hryniewicz oraz fantastyczne zestawy szkolne w torbach zdobionych przez przedszkolaków, podarowane przez dyrektor Gminnego Przedszkole w Biesiekierzu – Panią Agnieszkę Kolanowską. Następnie zabrała głos Pani dyrektor Roksana Kaczmarek Cichosz, która zwróciła się zarówno do uczniów, jak i do Rodziców. W swym wystąpieniu podkreśliła, iż słowa ślubowania niosą z sobą wiele ważnych wartości, które powinny towarzyszyć nam przez całe życie, a legitymacja szkolna jest symbolem przynależności do społeczności szkolnej. Podkreśliła także, że „…szkoła to nie tylko obowiązki, to również życzliwi Wam nauczyciele. To starsi koledzy i koleżanki, którzy chętnie pomogą Wam, kiedy tylko o to poprosicie. Wszyscy dorośli w szkole są dla Was wsparciem i w każdej trudnej sytuacji można się do nich zwrócić„. Rodzicom zaś pogratulowała udanych pociech i wyraziła nadzieję na owocną współpracę przez najbliższe osiem lat, gdyż tylko we współpracy z Rodzicami „przyczynimy się do wychowania młodego człowieka w poczuciu własnej wartości, mądrego, zaradnego i posiadającego umiejętność spełniania swoich marzeń”. Następnie pani dyrektor zaprosiła do wręczenia legitymacji szkolnych Pana Andrzeja Leśniewicza oraz Panią Monikę Tarnowską. Sama zaś podarowała dzieciom wykonane osobiście pamiątkowe butony. Głos zabrała także Pani Joanna Jas, która przemawiała do dzieci w imieniu rodziców pierwszaków. Rada Rodziców, w osobach Pani Doroty Gilich i Edyty Girczys, podarowała uczniom „klasowe zestawy pierwszej pomocy”, których na lekcjach zawsze brakuje i bez których nie można się obejść.

Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim za przybycie na tak ważną dla nas uroczystość, za wszystkie wspaniałe prezenty, życzliwe słowa, gratulacje i życzenia! Bardzo dziękujemy Rodzicom naszych pierwszoklasistów i współorganizatorom tej uroczystości za zaangażowanie, wspaniałą organizację, poczęstunek i serce włożone w każde działanie. Dziękujemy serdecznie Pani Marcie Łabie za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Naszym pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce, by była ona dla Was przygodą, w której będziecie realizować siebie i swoje marzenia! Jesteśmy z Was bardzo dumni i pamiętajcie, że zawsze możecie na nas polegać. Mamy nadzieję, że przez najbliższe lata będziecie z godnością nosić miano uczniów naszej szkoły, że z dumą będziecie mówić o przynależności do grona naszych uczniów, a po latach, jako absolwenci z przyjemnością będziecie wspominać czas spędzony w naszej szkole.

Powodzenia pierwszaki !

• Dzień babki ziemniaczanej

• W dniu 11.01.2024r.  na terenie szkoły zorganizowany został Dzień babki ziemniaczanej.

Uczniowie spróbowali swoich sił odbierając ziemniaki plastikowym nożem co okazało się wielkim wyzwaniem. Na czas rywalizowali w wyścigach " szalony ziemniak" zadanie polegało na pokonaniu toru z  przeszkodami. Uczniowie także grali w grę planszową " Gorący ziemniak". Wszyscy dobrze się bawili. Organizatorzy J. Smagieł, M. Szymczak, I Sobczyńska.