Zainteresowanych nie brakowało😊 Atrakcji było co nie miara. Młodsi uczniowie mogli przystąpić do mini quizu „Młody przyrodnik”, rozwiązywać zagadki, rebusy i krzyżówki przyrodnicze oraz rozpoznawać zwierzęta po rymowanym wierszyku. Niektórym frajdę sprawiały puzzle, z których trzeba było ułożyć mapę Polski. Prowadzący zabawy czyli uczniowie klasy 6 przygotowali również dla maluchów doświadczenie, gdzie sprawdzali, czy wzrok i węch mają wpływ na smak. Tu kolejka chętnych była najdłuższa- każdy chciał rozpoznać owoce z zasłoniętymi oczyma- kiwi, jabłko, banana, pomarańczę czy cytrynę. Okazało się, że aby rozpoznać smak owocu, wzrok i węch wcale nie są nam potrzebne. Niemalże każdy bardzo dobrze odgadł, jaki owoc w danej chwili jadł. Smaczna to była zabawa😊
Starsi uczniowie na lekcjach geografii przystąpili do Szkolnego Konkurs „Flagmistrz”. Za pomocą aplikacji Kahoot rozpoznawali flagi krajów europejskich. Największe emocje wzbudziła jednak zabawa z kodami QR. Za pomocą 7 kodów, ukrytych na korytarzach szkolnych, zakodowano sentencję dotyczącą podróżowania. Zadaniem uczniów było odnaleźć kody, zeskanować je za pomocą aplikacji w telefonie, odczytać wiadomość i z rozsypanki wyrazowej utworzyć zdanie- sentencję. Kolejna zabawa to zabawa w skojarzenia- na podstawie trzech określeń trzeba było rozpoznać nazwę miasta w Polsce i tak wiadomo, że np.: krasnale, Halę Stulecia i Panoramę Racławicką należało skojarzyć z Wrocławiem. Tu było trudniej, nie wszystkie miasta zostały odgadnięte a było ich 10. Ostatnią atrakcją dla uczniów klas starszych było doświadczenie z rozpoznawaniem owoców z zasłoniętymi oczyma, tylko tu dodatkowo wprowadzono do menu warzywa czyli brokuł, pomidor, czosnek, pietruszkę, cebulę, ogórka i marchewkę. Prawie wszyscy ochotnicy prawidłowo rozpoznali smaki.
Rozstrzygnięcie konkursów i quizów przyrodniczych- biologiczno- geograficznych nastąpi w piątek 15 marca podczas podsumowania Tygodnia Nauk Matematyczno- Przyrodniczych.
Dziękuję wszystkim chętnych za super zabawę😊
Dorota Klekocka- nauczycielka biologii i geografii