• ŚWIAT ORIENTU W BAŚNIACH TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY

          • 10.04.2024 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XXI powiatowa sesja naukowa pt. ,,Świat Orientu w Baśniach tysiąca i jednej nocy'', w której uczestniczyło 8 naszych uczniów wraz z opiekunkami p. A, Orlikowską i p. I. Retecką. Byli to laureaci konkursu plastycznego pt. ,,Ilustrujemy Klechdy sezamowe i Przygody Sindbada Żeglarza Bolesława Leśmiana''.

            Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Najpierw wszyscy wysłuchali referatów nt. życia i twórczości B. Leśmiana wraz z prezentacjami multimedialnymi przygotowanymi przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Koszalinie.Następnie udaliśmy się na smaczny poczęstunek. W drugiej części spotkania wręczone zostały dyplomy i nagrody książkowe  zwycięzcom konkursu. Na 246 prac 60 zostało nagrodzonych. Z naszej szkoły byli to: Magda Łukaszewska kl.III, Zuzanna Kucharska i Anhelina Tsyutsyak kl.V, Korneli Dłutek, Jagoda Krauze, Michalina Kopczyńska i Oliwier Orlikowski kl. VI, Waleria Chumachenko kl.VII. Nagrodzone prace można podziwiać na wystawie  Koszalińskiej Biblioteki Publicznej Do 25.04.W nagrodę nasi uczniowie udali się na lody ufundowane przez p. A. Orlikowską, której bardzo dziękujemy !!! Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

          • NASZE ZWIERZAKI W OBIEKTYWIE – KONKURS FOTOGRAFICZNY

          • Miło nam poinformować, iż nasza uczennica Jagoda Krauze z kl. VI została wyróżniona  w konkursie fotograficznym ,,Nasze zwierzaki w obiektywie'', który odbył się w ramach  8 Dziecięcego Festiwali Sztuki Filmowej ,,Filmoniada''. Gratulujemy serdecznie.

          • NASZE ZWIERZAKI W OBIEKTYWIE

          • W dniu 21 marca 2024r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w rodzinnym konkursie plastycznym pn. „ Nasze zwierzaki w obiektywie”, który zorganizowany był w ramach 8 Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej Filmoniada przez CK 105 w Koszalinie.

            Do konkursu zgłoszono  131 prac. Miło nam poinformować, że III miejsce w konkursie  zajęła nasza uczennica z klasy IB Julia Łońska ze swoim ślimakiem Stefanem.  Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wychowawca kl. IB Justyna Rosowska.

          • MAGICZNY DYWAN

          • 10 kwietnia w klasie V zostały przeprowadzone ciekawe, dynamiczne zajęcia, łącząc wspierające naukę poprzez ćwiczenia spostrzegawczości, refleksu oraz współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji z wykorzystaniem Magicznego Dywanu.

          • PODZIĘKOWANIA

          • Dzięki dobroci ludzi o wielkich sercach naszym wolontariuszom udało się zebrać podczas akcji "Pola Nadziei 2024" 742zł!!!Serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczniom oraz każdemu, kto zasilił puszkę hospicyjną. Dochód przeznaczony zostanie na rzecz podopiecznych Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie ❤️

          • MAJA KOWALCZYK LAUREATKĄ W KONKURSIE INFORMATYCZNYM

          • Maja Kowalczyk z klasy 8 została Laureatką I miejsca w etapie finałowym

            MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU  INFORMATYCZNEGO PLASTYCZNO-CYFROWEGO  W V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. STANISŁAWA LEMA W KOSZALINIE.

            W dniu 8 kwietnia Maja uczestniczyła w kolejnym etapie konkursu informatycznego. Tym razem musiała wykonać pracę w programie graficznym na temat "Koszalin - centrum przyszłości". W czasie pracy w etapie finałowym uczniowie mieli dostęp do podstawowych aplikacji graficznych - Corel Drawx5 oraz Gimp. Praca miała stanowić formę reklamy dla miasta Koszalina.

            Praca naszej uczennicy została oceniona przez komisję najwyższą liczbą punktów możliwych do zdobycia i przyznano Mai I miejsce.  Tytuł laureata daje uczennicy dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich. 

            Gratulujemy sukcesu!

                                                                                                                                                    Krzysztof Cichosz

                                                                                                                                                    nauczyciel informatyki

             

             

          • DZIEŃ LEŚNIKA NA ZAJĘCIACH ŚWIETLICOWYCH

          • 5 kwietnia 2024 r.  obchodzimy Dzień Leśnika i Drzewiarza. Z tej okazji dzieci, na zajęciach świetlicowych dyskutowały o pracy leśnika- czym się zajmuje i jak ważna jest jego praca.

            Następnie wykonały kartki okolicznościowe z życzeniami dla zaprzyjaźnionych nadleśnictw – w Manowie i Białogardzie. Prace plastyczne pod tytułem „Leśniczy przyjaciel lasu” , wykonane farbami i kredkami, sprawiły dzieciom dużo frajdy.

            Dorota Klekocka

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

            4 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski.Wykonywano również zdjęcia klasowe. Nauczyciele przeprowadzili w swoich klasach krótkie pogadanki nt. „Poznaj autyzm”,  podczas których odbyła się projekcja filmów „Niebieskie motyle są wśród nas” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, ,,Bajka o niebieskimSmoku”. Uczennice klas starszych wykonały warkocze z niebieskimi włosami syntetycznymi. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. 

            Grono pedagogiczne

          • PROGRAM PROFIALKTYCZNY DEBATA

          • Dnia 3 kwietnia 2024r. uczniowie klas V-VII wzięli udział w 3-godzinnych warsztatach, prowadzonych w ramach Programu Profilaktycznego "Debata".

            Zajęcia poprowadziła dla Nas pani Katarzyna Płoska. "Debata" to program z zakresu profilaktyki alkoholowej. Celem programu jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u młodzieży stojącej przed progiem inicjacji alkoholowej. Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie podnieśli poziom wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych. Mieli szansę na zmianę błędnych przekonań na temat alkoholu. Uświadomili sobie, że warto promować zdrowy styl życia. Kształtowali asertywność, która jest szczególnie ważna w sytuacji nacisków środowiskowych. W programie wykorzystano metody interaktywne odwołujące się do dialogu motywującego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i pozytywnie je ocenili. Program został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

          • WYNIKI KONKURSU

          • WYNIKI KONKURSU INFORMATYCZNEGO-PLASTYCZNO-CYFROWEGO O LAUR DYREKTORA  V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO  IM.  STANISŁAWA  LEMA W KOSZALINIE

            Uczennica naszej szkoły podjęła się wyzwania! Maja Kowalczyk z klasy 8 zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu informatycznego.

            Pierwszy etap polegał  na samodzielnym opracowaniu projektu elektronicznej pocztówki o wymiarach 1280 x 800 pikseli, na temat: „Sztuczna Inteligencja w Twoim świecie”.

            Maja Kowalczyk z klasy 8 zakwalifikowała się do etapu finałowego.

            Etap finałowy, odbędzie się 8 kwietnia 2024 r.  w V LO w Koszalinie.

            Podczas drugiego etapu uczestnicy przez 120 minut muszą samodzielnie wykonać reklamę na temat: „Koszalin widziany przez ChatGPT ”.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie finałowym !!!

            Krzysztof Cichosz

            Nauczyciel informatyki

          • 2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE

          • Dziś właśnie obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie, co reprezentuje najnowszy symbol - tęczowy znak nieskończoności. Mówi nam on o różnorodności spektrum autyzmu i wskazuje na podejście w nowym ujęciu - neuroróżnorodności.Przypominamy, że cała społeczność szkolna w ten czwartek ubiera się na niebiesko, solidaryzując się z osobami ze spektrum autyzmu

          • W WIELKANOCNYM NASTROJU

          • 27 marca 2024 roku był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Każda z klas miała okazję spotkać się przy świątecznym stole, składając sobie wielkanocne życzenia i dzieląc się tradycyjnym jajeczkiem. Życzenia złożyła uczniom także nasza Pani dyrektor Roksana Kaczmarek – Cichosz, która odwiedziła wszystkie klasy.

            Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Samorząd Szkolny zorganizował dla naszych najmłodszych uczniów podchody wielkanocne.  Dzieci z klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami miały za zadanie odnaleźć ukryte wokół szkoły czekoladowe jajka i zające. Aby je zdobyć należało najpierw odpowiedzieć na czekające w terenie zagadki.  Dzieciom bardzo spodobała się ta zabawa na świeżym powietrzu, zwłaszcza, że pogoda dopisała.Kolejną atrakcją, jaka czekała dziś na naszych uczniów była sesja zdjęciowa, na której dzieci mogły poczuć się jak Alicja w Krainie Czarów.To był piękny dzień, nie tylko ze względu na pogodę, ale przede wszystkim na mnóstwo pozytywnych emocji między nami.Dziękujemy Radzie Rodziców za czekoladowe zajączki, a wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu klasowych spotkań.Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

          • OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

          • “Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” Wisława Szymborska

            Reprezentanci Szkolnego Koła PCK i Klubu Wiewiórka wraz z opiekunami w dniu 25 marca 2024 r. udali się na cmentarz w Biesiekierzu w celu posprzątania, postawienia stroika wielkanocnego i zniczy na pomniku Ś.P. Marii i Józefa Kłyszejków, pierwszych nauczycieli naszej szkoły. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, dzieci zapaliły również świeczki na grobach innych nauczycieli i księży, którzy uczyli w naszej szkole.

            Justyna Smagieł- opiekun Szkolnego Koła PCK

            Katarzyna Smagieł – opiekun Klubu Wiewiórka PCK

          • WIELKANOC Z PCK

          • W marcu 2024 r. nasi uczniowie z SK PCK, Klubu Wiewiórka, SK Caritas i SK Wolontariatu zbierali żywność długoterminową dla osób najbardziej potrzebujących.

            Wszystko zostało przekazane w dniu 26.03.24 r. do Caritas Parafii Gminy Biesiekierz, skąd trafi do najuboższych z terenu Biesiekierza i okolic w formie paczek świątecznych. Składamy serdeczne podziękowania naszym drogim uczniom i rodzicom za każdą pomoc!

            Justyna Smagieł- opiekun Szkolnego Koła PCK

            Katarzyna Smagieł – opiekun Klubu Wiewiórka PCK

            Sabina Baran - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

            Joanna Lessnau- opiekun Szkolnego Koła Caritas

          • KONKURS „KANGUR”

          • Jak co roku nasi uczniowie przystąpili do Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, którego głównym organizatorem w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. 

            Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej wśród dzieci i młodzieży. W tym roku 31 uczniów z klasy II (kategoria Żaczek), klas III i IV (kategoria Maluch) i klas V i VI (kategoria Benjamin)  zmierzyło się z niełatwymi zadaniami. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 75 minut a każdy uczeń otrzymał na koniec nagrodę uczestnictwa - logiczną układankę "Chiński Tangram Kangura Trzymamy kciuki za naszych uczestników i życzymy wysokich miejsc!!

          • DZIEŃ WODY NA ŚWIETLICY

          • Również i świetliczaki włączyły się czynnie w obchody Dnia Wody. Podczas zajęć wykonały prace plastyczne na  przezroczystej folii stretch  pod hasłem Nie pozwól, żeby to zaginęło.

            Niesamowity efekt wizualny prac pozwalał na obserwację powstania obrazu z obu stron. Oprócz rozwijania małej motoryki, rozbudzania kreatywności pozwoliły zaangażować się w działania ekologiczne.  Prace powstały   z wykorzystaniem farb i materiałów zakupionych  w ramach projektu  #LaboratoriaPrzyszłości.

            Justyna Rosowska, Marta Łaba

          • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W TEORII I W PRAKTYCE

          • 22 marca  obchodziliśmy Dzień Wody, którego tegoroczne hasło przewodnie to   Woda dla pokoju. Była to okazja  do zastanowienia się nad tym, ile i do czego zużywamy wodę?

            Czy wykorzystujemy ją z rozwagą? Jakie ma ona znaczenie dla nas, roślin, zwierząt i całego ekosystemu.  Realistyczne zdjęcia, niepodważalne dane dotyczące  malejących zasobów wodnych na świecie oraz przykłady produktów spożywczych i  codziennego użytku  wymagające dużych nakładów wody, zrobiły wrażenie na uczniach klas IV- VII. Co  więc zrobić, aby statystyki  nie przerażały? Nic prostszego- zacząć od siebie. Sposobów na oszczędzanie wody może być naprawdę wiele-o czym przekonali się sami  uczniowie wypisując oszczędnościowe patenty na kroplach wody. Teraz tylko wdrożyć  je w życie.

            Opiekunowie SK LOP: Anetta Petin, Dorota Klekocka