Aktualności

          • WIELKANOCNE WARSZTATY

          • W dniu 14 kwietnia 2025 r. uczniowie klasy 7, 1, 4a i 4b mieli przyjemność wziąć udział w wielkanocnym dekorowaniu jaj woskiem.

            Zajęcia odbyły się pod kierunkiem pani Renaty Łowieckiej z Gminnej Biblioteki w Biesiekierzu. Dzieła wyszły kolorowe, a warsztaty wprowadziły dzieci i młodzież w wielkanocny nastrój. Serdecznie dziękujemy pani Renacie za ciekawe i profesjonalne zajęcia !

          • PRACE KONKURSOWE

          • Prace naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym " Morze, nasze morze". Życzymy powodzenia i z niecierpliwością oczekujemy wyników!!!

          • PRACOWICI I ODWAŻNI

          • 12 kwietnia 2025 roku chętni uczniowie z klas młodszych brali udział w eliminacjach powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego w Koszalinie.

            eliminacjach powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego w Koszalinie. W imprezie uczestniczyli recytatorzy z całego powiatu, w tym i nasza reprezentacja, którą tworzyli: Olaf Kalinka, Patryk Krasicki, Blanka Machała, Mieszko Męczyński, Helena Michalska, Hanna Ryfun, Mateusz Ziernik, Amelia Zychewicz i Pola Żakowska. Już na wstępie przewodnicząca jury podkreśliła, że taki występ jest aktem odwagi, pokonaniem blokad i stresu. Nasi uczniowie zaprezentowali po dwa utwory poetyckie sięgając po zasoby klasyczne, jak i teksty współczesne. Jednak zanim do tego doszło każde z nich poświęciło wiele czasu na przygotowanie się, co bardzo doceniamy. I chociaż nikt nie zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, nie poddajemy się. To kolejne doświadczenie, które rozwija i wzbogaca nasze dzieci i to jest najważniejsze.

            Wychowawczynie klasy I i IIa bardzo dziękują Rodzicom za zaangażowanie w pomoc w przygotowaniach dzieci do występu oraz poświęcony sobotni czas.

          • AKCJA ŻONKIL - POLA NADZIEI 2025

          • Czas. To jest coś najcenniejszego, co możemy dać drugiemu człowiekowi”, jak mawiał ks. Jan Kaczkowski – założyciel Hospicjum w Pucku im. Św. Ojca Pio.

            W minioną niedzielę – 13.04.2025 roku, swój czas w geście pomocy drugiemu człowiekowi znaleźli uczniowie naszej szkoły. Do corocznej “akcji żonkil” – POLA NADZIEI 2025 – na rzecz Koszalińskiego Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbe zgłosiło się kilkunastu wolontariuszy z klas I – VIII. Uczniowie kwestowali po Mszach św. w kościele w Biesiekierzu. Wolontariat na rzecz koszalińskiego Hospicjum co roku cieszy się dużym zainteresowaniem – to świadczy o tym, jak cudownych mamy uczniów.

          • ŚWIETLICOWE BARANKI

          • Gdyby nie dzieci na świetlicy i ich nieoceniony talent plastyczny nie mielibyśmy takiego uroczego stada baranków😊 Ekspozycja dekoracyjna sali będzie nam pachnieć kawą przez najbliższe dni.

          • KALIGRAFIA NADAL W CENIE

          • 10 kwietnia 2025 roku chętni uczniowie naszej szkoły brali udział w X Ogólnopolskim Konkursie „Z kaligrafią na co dzień”.

            Jak widać na zdjęciach, miłośników sztuki pięknego, starannego i estetycznego pisania u nas nie brakuje. Zadanie konkursowe polegało na przepisaniu fragmentu tekstu literackiego. Trzymamy kciuki za docenienie przez jury prac naszych dzieci, a jako nauczyciele, jesteśmy dumni, że stara sztuka kaligrafii – zwłaszcza w świecie ekranów dotykowych - cieszy się powodzeniem wśród młodego pokolenia.

          • PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM, CZYLI EKOLOGICZNE WARSZTATY W GRODNIE

          • 9 kwietnia uczniowie klas: VI, V i IVa wzięli udział w wyjazdowej lekcji projektowej "Zupełnie inna lekcja przyrody".

            W pięknie położonym wśród lasów i w bliskości morza ośrodku odbyły się warsztaty "Ważna akcja - segregacja, recykling i utylizacja". Ciekawe zajęcia, piękna pogoda, możliwość przebywania z rówieśnikami były gwarancją udanego wyjazdu.

            Dorota Klekocka Katarzyna Grzegrzółka Anetta Petin

          • WARSZTATY WIELKANOCNE

          • 9 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty integracyjne , na których rodzice wraz ze swoimi dziećmi i nauczycielami tworzyli stroiki wielkanocne na świąteczny kiermasz.

            Atmosfera była już iście świąteczna, pełna kreatywnych pomysłów i sympatycznych rozmów . Dziękujemy pięknie wszystkim za pomoc, jak również świetną zabawę .🐣

          • URZĄD POCZTOWY W BIESIEKIERZU

          • Dnia 9 kwietnia 2025 roku uczniowie klasy I wybrali się na wyjątkową wycieczkę – odwiedzili urząd pocztowy w Biesiekierzu.

            Celem wizyty było poznanie pracy na poczcie oraz wysłanie listów z życzeniami świątecznymi do nauczycieli emerytów.

            Podczas zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć wiele ciekawych czynności, które wykonywane są na poczcie. Najpierw pani Bogumiła pokazała okienko kasowe, gdzie codziennie klienci załatwiają swoje sprawy – nadają i odbierają paczki, kupują znaczki i opłacają rachunki. Następnie uczniowie poznali Pana listonosza, którego zadaniem jest dostarczanie listów. Pani Bogusia pokazała jak pakowane i wysyłane są listy do rozdzielni.

            Duże wrażenie zrobiło na dzieciach stemplowanie listów, niektórzy nawet wyszli z takim stemplem na ręce. Kulminacyjnym punktem wizyty było wspólne wysyłanie kartek wielkanocnych. Na poczcie zakupiono znaczki, dzieci samodzielnie je nakleiły. Wizyta była nie tylko ciekawą lekcją o funkcjonowaniu poczty. Dla wielu uczniów było to pierwsze doświadczenie z samodzielnym wysłaniem listu – z pewnością zapamiętają je na długo!

          • WICEMISTRZ OKRĘGU OLIMPIADY ZDROWIA PCK

          • Zdrowie to podstawa - a uczestnicy Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką udowadniają to na każdym kroku!

            W dniu 3. kwietnia 2025 r. blisko 350 uczniów w całej Polsce, młodych pasjonatów zdrowego stylu życia zmierzyło się z kolejnym etapem wyzwań - swoją wiedzę sprawdzili w teście, składającym się z 50 pytań zarówno jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz".

            Nasz uczeń klasy 8 Błażej Dutkiewicz zajął 2. miejsce w okręgu podczas olimpiady w Szczecinie!

            Ale to nie wszystko! Wcześniej w marcu 2025 r. zrealizował własną akcję prozdrowotną, angażując w nią całą społeczność szkolną.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • WIELKANOCNE WARSZTATY FLORYSTYCZNE Z KLUBEM SENIORA W BIESIEKIERZU

          • To były wyjątkowe zajęcia! Uczniowie klasy 2b i 3 mieli okazję uczestniczyć w wielkanocnych warsztatach tworzenia kompozycji kwiatowych, zorganizowanych przez niezastąpionych seniorów z Klubu Seniora w Biesiekierzu.

            Było kolorowo, twórczo i bardzo wiosennie! Dziękujemy za serdeczną atmosferę, pomoc i wspólną zabawę – to była prawdziwa lekcja międzypokoleniowej współpracy.

            Dziękujemy – było super!

            Joanna Talkowska Justyna Rosowska Monika Beśka

          • ŚWIETLICA WIELKANOC

          • 🐇🐰ŚWIETLICA 🐰🐇

            Czas na zajęciach świetlicowych w perspektywie zbliżających się Świąt Wielkanocnych upływa nam dość kreatywnie i kolorowo☺️Zajączki wyszły absolutnie bajeczne.

          • WYCIECZKA DO AGRODOLINKI

          • Wycieczka do Agrodolinki – niezapomniana przygoda na wsi

            Uczniowie klas 2A, 2B i 3 oraz dziewczynki z klas 4A i 4B mieli okazję przeżyć niezwykłą przygodę na wsi w ramach nagrody w konkursie „Mleczna Kraina”. Wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego @Agrodolinka w Gogolewie dostarczył im wielu wrażeń i pozwolił na bliższe poznanie życia na wsi.

            Podczas wizyty dzieci uczestniczyły w uprawie roli – własnoręcznie siały zboże, co było nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale i cenną lekcją przyrody. Następnie miały okazję nakarmić kury i inne zwierzęta gospodarskie, co wzbudziło w nich ogromny entuzjazm.

            Po intensywnych zajęciach przyszedł czas na relaks i zabawę. Na zakończenie wycieczki wszyscy zasiedli do stołu, by wspólnie delektować się pieczonymi kiełbaskami. Atmosfera była fantastyczna, a uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że wyjazd był strzałem w dziesiątkę!

            To była niezapomniana lekcja przyrody i świetna zabawa w jednym – na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników!

            Monika Beśka Justyna Rosowska Joanna Talkowska

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • W dniu 02 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

            Na godzinach wychowawczych uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmików i prezentacji poszerzających wiedzę o autyzmie pokazujących funkcjonowanie osób z autyzmem. Na korytarzach szkoły pojawiły się tablice informacyjne  przybliżające tematykę tej dysfunkcji. Klasy młodsze wykonały prace plastyczne – niebieskie serduszka, w których wpisywały swoje mocne strony.
            Wszystkie działania przeprowadzone w szkole miały na celu nie tylko uświadomienie, czym jest autyzm, ale przede wszystkim miały uwrażliwić na odmienne potrzeby osób z tym problemem - aby je lepiej zrozumieć, zaakceptować i wspierać.

          • SPOTKANIE ZE STRAŻĄ GMINNĄ

          • 31.03.2025r. w Naszej szkole odbyło się niezwykle ważne spotkanie z Panem Karolem Rosowskim przedstawicielem Straży Gminnej.

            Podczas spotkania poruszone zostały takie kwestie jak: przemoc, cyberprzemoc, hejt oraz odpowiedzialność za czyny. Mamy nadzieję, że przekazane informacje rozjaśniły naszym uczniom powyższe zagadnienia co spowoduje umiejętne i bezpieczne korzystanie z technologii oraz pozwoli w pełni zadbać uczniom o ich bezpieczeństwo.

            Dziękujemy za spotkanie.

          • KONKURS WIELKANOCNE JAJO

          • W ramach corocznego konkursu ,,Jajo wielkanocne '' organizowanego przez V Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Koszalinie uczniowie naszej szkoły przygotowali swoje oryginalne prace . Niecierpliwie oczekujemy wyników . Życzymy zwycięstw i wyróżnień.

          • KONKURS KARTKA WIELKANOCNA

          • W ramach konkursu organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warninie na "Kartkę wielkanocną" uczniowie naszej szkoły wykonali bardzo kreatywne i inspirujące prace. Z niecierpliwością oczekujemy wyników.

          • TYDZIEŃ ŁUKASIEWICZOWSKI - KONKURSY

          • W ramach Tygodnia Łukasiewiczowskiego, w dniach 24-28 marca 2025 r, odbyło się kilka konkursów.

            Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w konkursie literackim “Łukasiewicz w słowie”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie ułożyć wiersz o Ignacym Łukasiewiczu. Jury w składzie: Anetta Petin i Katarzyna Grzegrzółka doceniając talent pisarski i wiedzę o patronie szkoły , przyznało odpowiednio:

            I miejsce - Julii Beyer z kl V

            II miejsce- Jagodzie Krauze z kl VII

            III miejsce- Gabrieli Nowickiej z kl V i Zuzannie Kucharskiej z kl VI

            Odbył się również konkurs wiedzy o życiu i działalności naszego patrona. Pytania zostały zaszyfrowane pod kodami QR, ukrytymi na szkolnych korytarzach. Obok poprawnych odpowiedzi zapisano sylaby, z których uczestnicy musieli ułożyć zdanie i dostarczyć je do szkolnej biblioteki. Zaszyfrowane zdanie brzmiało: Ignacy Łukasiewicz- człowiek, który zmienił świat. Poprawnie zdanie ułożyli:

            Natalia Trojanowska z kl V,

            Łukasz Łaba z kl VII,

            Oliwier Orlikowski z kl VII,

            Liliana Turalska z kl VII 

            Diana Tsyutsyak

            Błażej Dutkiewicz z kl VIII.

            Kolejny konkurs, który odbył się w czasie Tygodnia Łukasiewiczowskiego to konkurs plastyczny “Szkoła marzeń”.  Na konkurs wpłynęło aż 60 prac a te, które wyróżniały się pod względem kreatywności zostały wyeksponowane na wystawie.

            I miejsce przypadło tu Oliwierowi Orlikowskiemu z kl VII za pracę “Szkoła astronomiczna”, II miejsce zdobyła Michalina Kopczyńska z kl VII za pracę “Szkoła czytelnictwa”,

            III miejsce zdobyła praca pod tytułem “Szkoła na plaży” autorstwa Emilii Perczak- Baran z kl VI.

            Wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursach zostali nagrodzeni brawami na szkolnym apelu, otrzymali dyplomy i nagrody.

            Gratulujemy wiedzy, kreatywności i wyobraźni.

          • TYDZIEŃ ŁUKASIEWICZOWSKI

          • W dniach 24-28 marca 2025 r. obchodziliśmy po raz pierwszy Tydzień Łukasiewiczowski. Chcąc uhonorować życie i działalność patrona naszej szkoły każda klasa stworzyła w swojej sali gazetkę ścienną o Łukasiewiczu oraz kolaż klasowy pt.: Ja (wychowawca) i moja klasa. Piękne, kolorowe kolaże klasowe zostaną zaprezentowane podczas obchodów 80 lecia szkoły we wrześniu 2025 r.

            W ramach obchodów Tygodnia Łukasiewiczowskiego uczniowie klasy ósmej pod opieką nauczyciela chemii, Roksany Kaczmarek - Cichosz przygotowali pokaz pod nazwą "Zostań Ignacym, baw się nauką". Starsze koleżanki, Hania i Diana oraz koledzy, Błażej i Filip tego dnia zamienili się w naukowców. W inspirujący sposób tworzyli barwne historie o właściwościach gazów, wulkanach chemicznych. Nie zabrakło zabawy cieczą nienewtonowską czy magicznych właściwości helu. Natomiast pod kierunkiem nauczyciela fizyki, Joanny Talkowskiej, uczniowie klasy ósmej zaproponowali uczniom klas drugich ciekawe doświadczenia i pokazy. Starsi koledzy pokazali młodszym, jak magnez reaguje

            w różnych warunkach i jak jego właściwości można wykorzystać w praktyce. Maluchy obserwowały jak zbudować prosty obwód elektryczny oraz wysłuchały objaśnień, jak działa prąd elektryczny. Mieli też okazję samodzielnie łączyć elementy obwodu i sprawdzać, jak płynie prąd.

            Eksperymentowanie i praktyczne działania wzbudziły w maluchach ogromne zainteresowanie i entuzjazm. Zajęcia z chemii i fizyki były nie tylko okazją do nauki, ale także do integracji młodszych i starszych kolegów i koleżanek. Ósmoklasiści świetnie sprawdzili się w roli nauczycieli a uczniowie klas młodszych z zaciekawieniem uczestniczyli w warsztatach. Dzięki takim inicjatywom nauka staje się bardziej angażująca i inspirująca a uczniowie mają możliwość zdobywania wiedzy w praktyczny i atrakcyjny sposób.

            W trakcie trwania Tygodnia Łukasiewiczowskiego szkołą zawładnęły też matematyczne magiczne maszyny, które zmieniały liczby w niewyjaśniony sposób. Zadaniem naszych sprytnych uczniów z klas IV- VIII było odgadnięcie w jaki sposób te maszyny działają.

            Aby rozwiązać tą zagadkę uczniowie musieli wykazać się znajomością działań na liczbach naturalnych i całkowitych oraz dokonać obliczeń na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.

            Na najsprytniejszych matematyków czekała nagroda u nauczyciela matematyki Marty Małaszyńskiej- Śmierciew.

            Aby nieco przybliżyć sylwetkę i dokonania naszego Ignacego Łukasiewicza dzieci z klasy I rozmawiały o patronie na zajęciach bibliotecznych. Obejrzały film o Ignacym oraz poznały książkę “Wszystko jasne! Ignacy Łukasiewicz wielki polski wynalazca” Zuzanny Orlińskiej. Choć najważniejsze fakty z życia Ignacego Łukasiewicza nie były dzieciom obce to jednak chętnie słuchały o tym, czego on dokonał i jakie to ważne. Przyjemność sprawiły dzieciom kolorowanki z Ignacym.