Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w konkursie literackim “Łukasiewicz w słowie”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie ułożyć wiersz o Ignacym Łukasiewiczu. Jury w składzie: Anetta Petin i Katarzyna Grzegrzółka doceniając talent pisarski i wiedzę o patronie szkoły , przyznało odpowiednio:
I miejsce - Julii Beyer z kl V
II miejsce- Jagodzie Krauze z kl VII
III miejsce- Gabrieli Nowickiej z kl V i Zuzannie Kucharskiej z kl VI
Odbył się również konkurs wiedzy o życiu i działalności naszego patrona. Pytania zostały zaszyfrowane pod kodami QR, ukrytymi na szkolnych korytarzach. Obok poprawnych odpowiedzi zapisano sylaby, z których uczestnicy musieli ułożyć zdanie i dostarczyć je do szkolnej biblioteki. Zaszyfrowane zdanie brzmiało: Ignacy Łukasiewicz- człowiek, który zmienił świat. Poprawnie zdanie ułożyli:
Natalia Trojanowska z kl V,
Łukasz Łaba z kl VII,
Oliwier Orlikowski z kl VII,
Liliana Turalska z kl VII
Diana Tsyutsyak
Błażej Dutkiewicz z kl VIII.
Kolejny konkurs, który odbył się w czasie Tygodnia Łukasiewiczowskiego to konkurs plastyczny “Szkoła marzeń”. Na konkurs wpłynęło aż 60 prac a te, które wyróżniały się pod względem kreatywności zostały wyeksponowane na wystawie.
I miejsce przypadło tu Oliwierowi Orlikowskiemu z kl VII za pracę “Szkoła astronomiczna”, II miejsce zdobyła Michalina Kopczyńska z kl VII za pracę “Szkoła czytelnictwa”,
III miejsce zdobyła praca pod tytułem “Szkoła na plaży” autorstwa Emilii Perczak- Baran z kl VI.
Wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursach zostali nagrodzeni brawami na szkolnym apelu, otrzymali dyplomy i nagrody.
Gratulujemy wiedzy, kreatywności i wyobraźni.