Życzenia
Podziękowanie
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku szkolnym wzięli udział w akcji Moje Miasto Bez Elektrośmieci i przynieśli do szkoły zużyty albo zepsuty sprzęt elektroniczny oraz zużyte baterie.
. Punkty, które szkoła zdobyła za elektrośmieci mogliśmy wymienić na pomoce naukowe, artykuły papiernicze lub książki. Ilość zebranych punktów pozwoliła nam wymienić je na mikroskop z kamerą, który będzie wykorzystywany na lekcjach przyrody i biologii oraz książki, które trafią do uczniów.
Przypominamy, że również w obecnym roku szkolnym w ramach tej samej akcji zbieramy elektrośmieci- do końca maja 2024 roku. Zachęcamy do udziału.
DZIĘKUJEMY 😊
DESZCZOWE LUDKI
10.10.2023 Za oknem pogoda nas nie rozpieszcza, wiec uczniowie kl II chcąc odtworzyć panującą aurę za oknem wykonali swoje deszczowe ludki. :) Joanna Talkowska
7
Harmonogram uroczystości nadania imienia szkole 12.10.2023 r.
Noc w bibliotece
- W piątkowy wieczór, 6 października 2023 r., nasza szkolna biblioteka zamieniła się w wygodną salę kinową.11
Po raz drugi przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Noc w bibliotece i razem z wieloma innymi szkołami i bibliotekami publicznymi w całej Polsce świętowaliśmy hasło „Absurd nie czytać”. Wydarzenie to jest świętem czytania i bibliotek, które w niekonwencjonalny sposób zachęcają do korzystania ze swoich zasobów jako otwartych i dostępnych instytucji kultury, łączących ludzi. Oglądaliśmy filmy- „Moja mama gorylica” i „Pamiętnik tatusia Muminka”, które powstały na podstawie książek. Obydwa filmy wzbudziły emocje, zwłaszcza ten pierwszy- o dziewczynce adoptowanej przez gorylicę. Dzieci żywo dyskutowały na tematy poruszane w tym filmie. Każdy uczestnik na pamiątkę udziału w akcji otrzymał zakładkę okolicznościową. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców o zapewnienie nam napojów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną noc, która w naszej szkole cieszy się dużym zainteresowaniem. Absurdem byłoby w niej nie uczestniczyć…
Lekcja online poświęcona Ignacemu Łukasiewiczowi
W dniu 26-27.09 2023 roku cała nasza społeczność szkolna uczestniczyła w lekcjach online poświęconych patronowi naszej szkoły, przeprowadzonych przez pracowników Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.
15Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z życiem i działalnością Ignacego Łukasiewicza, historią wierceń naftowych w rejonie Krosna oraz obejrzeć krótki film o muzeum w Bóbrce. Podsumowaniem zajęć w klasach I-II było pomalowanie szablonu lampy naftowej, w klasach III- IV wykonanie z szablonu lampy naftowej a w klasach starszych wypełnienie krzyżówki na temat życia i dokonań Ignacego Łukasiewicza.
Aneta Chmielewska - Szymańska
IGNACY ŁUKASIEWICZ
W czwartek, 05.10, odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu przygotowany przez nauczycielkę historii p. Anetę Chmielewską- Szymańską oraz nauczyciela fizyki ks. Przemysława Pobiegę.
Wzięło w nim udział 14 uczniów klas V - VIII. Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy na temat Patrona naszej szkoły. Poprzedziła go konferencja on- line Muzeum Podkarpackiego w Bóbrce. Wyniki poznamy wkrótce...
ŚNIADANIE DAJE MOC!
Pod takim hasłem spędziliśmy czwartkowy dzień w klasach 1-3.
To był pyszny dzień, ale przede wszystkim zdrowy, gdyż na naszych ławeczkach królowało ciemne pieczywo, sałata, ser, twaróg, rzodkiewki, pomidory, ogórki, czyli same witaminy! Sami spójrzcie, jaką dziś dzieci miały frajdę
Jesień przywitała nas
Z tej okazji uczniowie kl II wykonali jesienne jeże. Wykorzystując do tego dary jesieni czyli kolorowe i piękne liście
7
MY TEŻ KIBICUJEMY NASZYM SIATKARZOM🏆🏆🏆
Sprzątanie świata łączy ludzi
Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna- 30 ogólnopolska akcja Sprzątania świata, do której, tradycyjnie w drugim tygodniu września, włącza się społeczność naszej szkoły.
8Jej zakres łączy nas nie tylko z naturą , ale i z sobą nawzajem. Uczniowie klas IV- VIII oraz dzieci młodsze ze świetlicy szkolnej, wspólnymi siłami uprzątnęli tereny przylegające do placówki oraz znajdujące się po obu stronach drogi na Parnowo i Biesiekierz kolonię. Niestety, pełne worki śmieci nie świadczą dobrze o ludziach je wyrzucających. W tym roku nasza akcja odbyła się pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia, która doceniając zaangażowanie naszych uczniów, dostarczyła ekologiczne materiały edukacyjne i dydaktyczne oraz certyfikat uczestnictwa w tej ogólnopolskiej akcji.
Dziękujemy za zaangażowanie zarówno uczniom jak i nauczycielom. Niech takie akcje jak ,,Sprzątanie Świata – Polska” będą wspólną lekcją poszanowania środowiska naturalnego i najbliższej okolicy.
SK LOP: A.Petin, D. Klekocka
DZIEN CHŁOPAKA
30 września -Dzień Chłopaka w klasach 1-3! Dziś mali Panowie mieli swój dzień, dziewczynki zadbały, by każdy z Chłopców był uśmiechnięty i szczęśliwy; przygotowały laurki i każdy Mały Mężczyzna otrzymał miły upominek 🥰
35
DESZCZOWE SPOTKANIE
Uczniowie, rodzice i wychowawca klasy 6 zaplanowali spotkanie integracyjne przy ognisku na piątek 29 września 2023 r.
5Mimo, że w ostatniej chwili deszcz pokrzyżował nam zamiary i tak postanowiliśmy razem spędzić czas. Na przekór dżdżystej pogodzie, spotkaliśmy się w naszej szkole, której drzwi zawsze stoją dla nas otworem. Bawiliśmy się świetnie, grając w gry, rozmawiając i po prostu śmiejąc się. Nie zabrakło również smacznych kiełbasek...z piekarnika. Grunt, to znaleźć pozytywne rozwiązanie! Gdy już tylko kropiło, zagraliśmy nawet w siatkówkę. Na pewno to powtórzymy!
ZABAWY Z JARZĘBINĄ
29.09.2023 Tańcowała igła z nitką w klasie 3a i wyszły z tego piękne korale, opaski i bransoletki :) a w roli głównej jarzębina 🍂
Wychowawczyni Sabina Ogórkiewicz-Baran7
Tydzień Języków Obcych
W dniach 25-29 września 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych. Klasy 4-6 podczas zajęć rozpoznawały języki europejskie na podstawie zasłyszanych dialogów, poznały też słynne osoby, władające kilkoma językami obcymi oraz uczyły się łamańców językowych.
59Klasy 7-8 przygotowały plakaty konkursowe „Języki w mojej szkole”. Klasy 4-8 wzięły udział w konkursie koszulkowym. Uczniowie malowali bądź rysowali na T-shirt’ach własne logo, grafikę lub obrazek, które związane są z językami. Kto wie, czy wśród naszych uczniów nie znajduje się przyszły projektant mody... Konkursy ogłoszone zostały przez Europejskie Centrum Języków Nowożytnych Rady Europy.
Dzieci młodsze, uczęszczające na świetlicę szkolną tańczyły belgijkę. Wszyscy uczniowie klas 4-8, którzy ubrali się w Europejski Dzień Języków Obcych w kolory flagi niemieckiej bądź brytyjskiej otrzymali dodatkowe nieprzygotowanie w semestrze z języka niemieckiego lub angielskiego.
Dzieci z naszej szkoły wiedzą, że warto uczyć się języków obcych. Przyświeca im nasze wieloletnie hasło: „Kto języki obce zna, ten Europę w garści ma”.
Justyna Smagieł
Katarzyna Szczepanik
Festiwal Naukowy na Politechnice Koszalińskiej
Dnia 28 września 2023 r. klasy 5-8 wraz z opiekunkami uczestniczyły w XXII Festiwalu Naukowym na Politechnice Koszalińskiej.
27Pokazy naukowe, eksperymenty i nowinki technologiczne okazały się świetną frajdą dla uczniów, którzy mogli aktywnie w nich uczestniczyć. Świat zapachów, nanodiamenty, druk 3D, kamera termowizyjna czy metale i wytrzymałość niektórych materiałów nie mają już dla nas tajemnic. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszył się efektowny pokaz laserów i dźwięku, dużą furorę zrobił też pies- robot sterowany przez swojego właściciela za pomocą joysticka. Pobyt na uczelni umiliły nam również zagadki, quizy i mini konkursy, w których uczniowie otrzymali mnóstwo gadżetów i prezentów. Na koniec zmęczeni ale podekscytowani poszliśmy jeszcze na pyszne lody. Nie możemy się doczekać kolejnego festiwalu….
Dorota Klekocka
Iwona Sobczyńska
Monika Beśka
SKS BIESIEKIERZ
Zajęcia sportowe z Programu Szkolnego Klubu Sportowego poświęcone piłce nożnej cieszą się niesamowitą popularnością wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.
3o był „Strzał w 10”. Dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu i Rozwoju Kultury Fizycznej uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz aktywnie spędzać czas. Nauczyciel wychowania fizycznego - Anna Sowa
LAPTOPY TRAFIŁY W RĘCE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH
Program rządowy „Laptop dla uczniów klas IV” jest wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i jest kolejnym etapem w unowocześnieniu procesu dydaktycznego w polskich szkołach.
Dziś uczniowie klasy czwartej, którzy wcześniej nie korzystali z innych programów rządowych mogli na terenie szkoły odebrać nowe laptopy ASUS.
Dużo emocji i radości towarzyszyło tej chwili, bo to wyjątkowy dzień dla dziecka, otrzymać taką cenną pomoc dydaktyczną. Ale nie tylko uczniom towarzyszyły dobre emocje, rodzicom również, wszyscy byli podekscytowani odbiorem nowoczesnego sprzętu.Zgodnie z przepisami ustawy sprzęt przekazany uczniowi stanowi własność jego rodziców. Nie może być on przedmiotem jakichkolwiek czynności rozporządzających w okresie 5 lat od dnia przyjęcia go na własność. Jeżeli rodzice odmówią przyjęcia laptopa na własność, wówczas właścicielem laptopa staje się organ prowadzący szkołę, który przekazuje uczniowi laptop na podstawie umowy użyczenia zawartej z rodzicami tego ucznia.
Życzymy sukcesów edukacyjnych, wygranych w konkursach informatycznych i rozsądnego wykorzystania tej szczególnej pomocy dydaktycznej
POZYSKALIŚMY KWOTĘ 100.000 zł W KONKURSIE "KLASA Z DREWNA"
Jesteśmy szczęśliwymi zwycięzcami w konkursie Lasów Państwowych „Klasa z Drewna”. Autorzy pomysłu czyli: Roksana Kaczmarek – Cichosz, Joanna Talkowska stworzyli sześć stref edukacyjnych wokół budynku szkoły. Koszt budowy całej architektury drewnianej to kwota 100.000 zł.
Strefa I - „Cztery pory roku” - to edukacja przyrodnicza dla dzieci z klas I-IV, gdzie znajdować się będą 4 ławki, tablica kredowa oraz tablice edukacyjne rozszerzające wiedzę z zakresu przemian jakie zachodzą w czasie roku w przyrodzie, w lesie, Cykl życia lasu – od nasionka do drzewa, Budowa lasu, przybliżenie pracy leśnika oraz poznają rok pracy leśniczego szkółkarza.
Strefa II – „Owadzi zakątek” – tutaj rozstawiony zostanie stół, ławki, tablice edukacyjne. W miejscu tym uczniom przybliżona zostanie wędrówka roślin, gatunki roślin samopylnych i obcopylnych, owadów pożytecznych oraz roślin miododajnych. Przygotowane stanowisko będzie umożliwiało zakładanie szkolnego ogrodu miododajnego, a uczniowie będą tutaj uczyć się jak sami mogą pomóc roślinom i owadom oraz wykonać domek dla owadów pożytecznych.
Strefa III – „Leśna szkoła” – w tym miejscu staną 4 tablice dwustronne z treściami dotyczącymi zrównoważonej gospodarki leśnej, społecznej funkcji lasów, działań Lasów Państwowych oraz ochrony przyrody, w tym Las i jego rola w środowisku, W różnorodności siła – poznajemy różne gatunki drzew, Kto mieszka w lesie? oraz wiata, gdzie uczestnicy będą mogli dokonać na stołach notatek, wypełnić karty pracy czy zjeść posiłek na łonie natury.
Strefa IV – „Szanuj las” – rozstawione zostaną w tym miejscu tablice edukacyjne wraz z koszami do segregacji śmieci. Uczniowie zapoznają się Jak należy zachować się w lesie, wykonają zadania z Segregacji śmieci oraz z Eko-znakami. Otrzymają tutaj informacje dotyczące Czasu rozkładu śmieci, Drewnojady – ciekawe organizmy, Jak wygląda drugie życie drewna – co wiemy o martwych drzewach w lesie?
Strefa V – „Zakątek ptasich treli” – w tym miejscu rozstawione będą tablice edukacyjne a na pobliskich drzewach powieszone budki lęgowe dla ptaków. Uczniowie będą mogli zapoznać się tutaj z typami gniazd ptaków, gatunkami ptaków leśnych oraz rolą ptaków w lesie.
Strefa VI – „Skarby lasu” – w tej strefie zostanie postawiony stół z ławkami oraz tablice edukacyjne. W tym miejscu uczniowie dowiedzą się Dlaczego las jest taki ważny, Ile lasów jest w Polsce, Co nam daje las, Na czym polega gospodarka leśna, Drewno wokół nas – zastosowanie drewna w naszym życiu, Niewyczerpalne bogactwo – surowiec odnawialny. Na tym stanowisku uczniowie będą się uczyć również rozpoznawania rodzajów drewna.
Tak bogata infrastruktura na terenie naszej szkoły umożliwi wiele działań edukacyjnych. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców na otwarcie naszej ścieżki edukacyjnej i edukację własną z zakresu przyrody J
Dyrektor szkoły
Roksana Kaczmarek - Cichosz
wraz z koordynatorami projektu:
Anettą Petin,
Dorotą Klekocką,
Justyną Rosowską
Joanną Talkowską
KONKURS W BIBLIOTECE
Dnia 25.09.2023 w Bibliotece Gminnej w Biesiekierzu odbył się konkurs ,,Mistrz Pięknego Czytania''.
9Tym razem uczniowie mieli przygotować fragmenty z mitologii greckiej oraz ,,Przygód Odyseusza ''. Najpierw czytano przygotowany tekst, a potem losowano kolejny. Z 30 uczestników wyłoniono 4 zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą gminę na konkursie w Koszalinie. Z naszej szkoły zakwalifikowała się Hanna Ludwiczak z kl.VII. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki . Życzymy kolejnego wysokiego miejsca naszej zdolnej uczennicy.
Archiwum Aktualności