• Dzień Bezpiecznego Internetu' 2023

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku.

Świętowany jest na całym świecie, a jego  celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.  Innym ważnym zadaniem jest zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu  przypada na 7 lutego, pod hasłem - „Działajmy razem!”. W naszej szkole zostaną podjęte działania propagujące bezpieczne poruszanie się w cyberprzestrzeni w dniach 6 - 10 lutego br. Organizatorką tych działań jest nauczycielka informatyki, p. Matylda Wojciechowska.

Głownie podczas lekcji informatyki przeprowadzone będą wykłady, pokazy i ćwiczenia, podczas których uczniowie poznają i utrwalą zasady bezpieczeństwa w internecie. Obejrzą również ciekawe filmy edukacyjne na ten temat. Uczniowie klas starszych, czyli VI – VIII zaprojektują plakaty i ulotki tematyczne, a uczniowie klas I-III wykonają prace plastyczne promujące zasady Netykiety. Ponadto na godzinach wychowawczych zostaną przeprowadzenie pogadanki.

Na zakończenie akcji DBI’ 2023 uczniowie rozwiążą internetowy quiz wiedzy o bezpieczeństwie w sieci.

Powodzenia!

Wybrane prace uczniów:

• Powiatowy Konkurs Kolęd I Pastorałek

• 5 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Kolęd I Pastorałek zorganizowanym przez SP w Starych Bielicach.

Zespół utworzony z uczniów klasy 5 wyśpiewał pastorałkę "Gore Gwiazda Jezusowi". Uczniowie zajęli 3 miejsce. W nagrodę otrzymali głośnik bezprzewodowy i słodycze oraz statuetkę. Uczniów przygotował ks. Przemysław Pobiega.

• Goście z przedszkola Happy Days

• 5 stycznia mieliśmy przyjemność gościć dzieci z przedszkola Happy Days w Starych Bielicach.

To już druga wizyta naszych miłych gości. Tym razem zerówkowicze mieli okazję pobawić się z dziećmi z naszej szkoły, które, jak przystało na starszych kolegów, pomagały młodszym w... tworzeniu uroczych zabawek - gniotków z balonów, ryżu i włóczki. Dzieci stworzyły także obrazki z małymi pingwinkami, pobawiły się na dywanie interaktywnym, grając w ciekawe, multimedialne zabawy oraz wykonując zadania przy tablicy interaktywnej. Każdy z gości i uczniowie naszej szkoły dostali również wesołe pieski i miecze, które utworzone zostały z balonów. Zabawy w tym dniu było co niemiara, a nasze małe zuchy zgodnie powiedziały, że u nas "jest super" i już nie mogą doczekać się września!