• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA OPOWIADANIE Z TYTUŁAMI KSIĄŻEK

          • Dnia 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

            Kilkanaście dni temu z tej okazji ogłoszono konkurs na opowiadanie z tytułami książek. Najlepszym okazało się opowiadanie Jagody Krauze z kl 6. W jej pracę było wplecionych aż 37 tytułów książek, które stanowiły spójną i bardzo ciekawą treść. Wyróżnienie otrzymała uczennica kl 3b Nina Gąsiorowska. Obydwie uczennice otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.Serdecznie gratulujęDorota Klekocka

          • WYNIKI KONKURSU WIELKANOCNE JAJO

          • Oto nasi zwycięzcy w konkursie noorganizowanym przez  V Liceum Ogólnokształcące im St. Lema w Koszalinie . Wyróżnienia otrzymali : Kaja Jschnowiec z kl . 6  , Hubert i Piotr Girczys oraz Julia Beyer z kl. 4. Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • ODWIEDZINY UCZNIÓW SOSW W WARNIE

          • Dnia 23.04.2025 r. odwiedzili naszą szkołę uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Warnie.

            W czasie zajęć z wykorzystaniem TIK uczniowie SOSW wraz z dziećmi z kl.IV wspólnie rozwiązywali quizy dotyczące ochrony środowiska w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. Gościom bardzo podobała się prezentacja ścieżki edukacyjno -przyrodniczej wokół naszej szkoły -„Power Forest - strażnicy lasu dbają, uczą, edukują". Z zaciekawieniem oglądali oni pszczeli i ptasi zakątek, chętnie zapoznali się z tablicami informacyjnymi zlokalizowanymi na ścieżce. Integracji dzieci  dopełniły wspólne zdjęcia w wiacie przyrodniczej. Dziękujemy naszym Gościom za przybycie i aktywne uczestnictwo w zajęciach.  Mariola Szymczak Dorota Klekocka

          • ŚWIETLICOWA RĘKODZIELNIA

          • Na zajęciach świetlicowych, w dniu 19 kwietnia 2024 roku, dzieci wyszywały zakładki do książek w stylu meksykańskim.

            To bardzo ciekawa metoda, w wyniku której powstały piękne kolorowe zakładki. Aby były jeszcze trwalsze można je później zalaminować. Zakładki będą ciekawym dodatkiem do książek, tym bardziej, że dużymi krokami zbliża się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 🙂

          • PROMOCJA ZDROWIA NA LEKCJI… JĘZYKA POLSKIEGO

          • Co wspólnego mają lektura „Mikołajek” i Tydzień Promocji Zdrowia? Uczniowie klasy IV udowodnili, że łączy je wiele.

            Podczas lekcji języka polskiego, myśląc krytycznie, omówili opowiadanie „Palę cygaro”. Zaczęli od rutyny 3-2-1 MOST do hasła ‘używki’. Następnie wyjaśnili, czym jest manipulacja i odpowiedzieli na pytanie, czy Mikołajek dał się zmanipulować Alcestowi. Odczytali też odpowiednie fragmenty tekstu. 

            Później zastanowili się wspólnie, co to znaczy być asertywnym oraz czy tytułowy bohater wykazał się tą umiejętnością. Zadaniem czwartaków było wcielenie się w postać Mikołajka i skuteczne odmówienie Alcestowi.

            Na koniec uczniowie wynotowali cytaty dotyczące szkodliwego wpływu tytoniu na zdrowie bohaterów.

            Oto efekty przygody czwartaków z myśleniem krytycznym.

                                                                                                   Katarzyna Grzegrzółka

          • RECYTATORZY WYBRANI!

          • 19 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne". Wzięło w nich udział trzynaścioro uczniów z klas IV-VI.

            Jury przyznało trzy pierwsze miejsca: Gabrielowi Łońskiemu, Kornelii Dłutek i Julii Beyer oraz dwa wyróżnienia: Gabrieli Nowickiej i Piotrowi Girczysowi. Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych.

                       Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a za zwycięzców trzymamy kciuki.

            Anetta Petin, Katarzyna Grzegrzółka

          • TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

          • W dniach 15.04 – 19.04.2024 r. w ramach Światowego Dnia Zdrowia, obchodzonego 7 kwietnia, w naszej szkole odbył się Tydzień Promocji Zdrowia. Jego głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia poprzez trwałą zmianę nawyków żywieniowych oraz zachęcanie do aktywności fizycznej. Każdego dnia uczniowie uczestniczyli w różnych rodzajach działań, związanych ze zdrowiem.

            W poniedziałek brali udział w grach terenowych, dotyczących zdrowia psychicznego.  Młodsi uczniowie pracowali z emocjami, poznawali ich rodzaje oraz metody radzenia sobie z trudnymi emocjami. Starsi przeprowadzili wywiad z nauczycielami, zadając pytania o zdrowiu psychicznym, podzielili się swoimi sposobami dbania o zdrowie, poznali definicje stresu, a także metody zmniejszania go.

            W środę nasi uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli w Olimpiadzie Promocji Zdrowia z PCK, zorganizowanej przez Szkolne Koło PCK we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Biesiekierz. W czwartek nastąpiło uroczyste wręczenie przez dyplomów i nagród dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników za udział w Olimpiadzie Promocji Zdrowia z PCK. Laureatami zostali:

            I miejsce- Błażej Dutkiewicz, Mikołaj Dąbrowski,

            II miejsce – Nikola Gracka, Barbara Załomska, Filip Leśniewski, Maja Kowalczyk,

            III miejsce – Maja Ziber, Mateusz Szeląg.

            Dziękujemy serdecznie p. dyrektor  Agnieszce Hryniewicz i p. bibliotekarz Michalinie Siamro za wspólną organizację tego wydarzenia.

            W czwartek odbyło się także spotkanie z dietetykiem p. Joanną Giłka-Zaporską. Prelekcja miała na celu zwiększyć świadomość wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Uczniowie klas 1-8 mieli okazję przypomnieć sobie zasady zdrowego odżywiania, zapamiętać rolę warzyw i owoców w każdym posiłku, a także co jeść, aby organizm pozostał w dobrej kondycji. Dzieci dowiedziały się również, jak duże znaczenia ma picie wody oraz jakie szkody wyrządza nadmierne spożycie cukru.

            W piątek uczniowie klas 1-8 ze swoimi wychowawcami przygotowali stoiska ze zdrową żywnością. Każda klasa miała wylosowany dany kolor, w którym to przygotowała różne potrawy. Wszyscy ubrani byli również barwnie i świetnie się bawili, utrwalając wiedzę w zakresie zdrowia. Dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom.

            Tydzień Promocji Zdrowia obfitował w liczne atrakcje, których głównym celem było ukierunkowanie dzieci na prowadzenie zdrowego stylu życia.

            Justyna Smagieł-opiekun SK PCK

            Katarzyna Smagieł- opiekun Klubu Wiewiórka PCK

            Katarzynę Gałązka- psycholog

            Monika Beśka - pedagog

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • Dziś, w naszej szkolnej bibliotece, odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klas I. Dzieci poznały regulamin biblioteki oraz prośby książki aby traktować je należycie.

            Aby otrzymać status czytelnika uczniowie klasy Ia i Ib musieli zdać mały egzamin- wszystko oczywiście w formie zabawy w postaci milionerów albo quizu w interaktywnych aplikacjach LearningApps i Wordwall. Następnie odbyło się złożenie przysięgi i uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Pani Dyrektor. Wydarzenie to połączono z kampanią społeczną Mała Książka- Wielki Człowiek, w ramach której dzieci otrzymały książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”. Do książek tych Instytut Książki, który objął patronat nad akcją, dołączył również pozycję dla rodziców i dziadków. Celem tej akcji jest głównie promowanie czytelnictwa wśród pierwszoklasistów a rodzicom i dziadkom ma uświadomić, jak ważne jest czytanie i ile przynosi korzyści, przede wszystkim wspólne z dzieckiem, rodzinne czytanie. Materiały te pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci podpisały własnoręcznie swoje karty czytelnika, otrzymały też kolorowe zakładki do książek. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia, na którym dzieci dały upust swojemu zadowoleniu.

            Gratulujemy nowym czytelnikom😊

            Nauczycielka- bibliotekarka Dorota Klekocka

          • WARSZTATY UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE

          • We wtorek 16 kwietnia uczniowie klas 3A i 3B oraz klasa 4 wzięli udział w warsztatach dotyczących uzależnień behawioralnych. Zajęcia poprowadziła dla Nas pani Katarzyna Płoska.

            Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się czym są uzależnienia behawioralne i w jaki sposób rozpoznać osobę uzależnioną. Ponadto tworzyli plakaty mówiące o konsekwencjach nadmiernego korzystania z Internetu a także o tym jak mądrze wykorzystywać czas wolny. Po południu pani Kasia poprowadziła szkolenie dla Rady Pedagogicznej a następnie dla rodziców o tym samym zagadnieniu. Warsztaty i szkolenia zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

          • POKOLENIA DLA ZIEMI

          • W dniu 17.04.2024 r klasa IIIB uczestniczyła w pikniku ekologicznym pod hasłem „POKOLENIA DLA ZIEMI” zorganizowanym przez ŚDS „FENIKS” w Biesiekierzu.

            Spotkanie rozpoczęło się uroczystym przemówieniem kierownika pani Ireny Barczuk oraz zaproszonych gości.

            Wspólny grill, rozmowy i zabawy sportowe sprawiły wiele uśmiechu na każdej twarzy.

            Spotkanie było okazją do zacieśniania więzi międzypokoleniowych, poszerzania  wiedzy na temat ekologii i dbania o naszą planetę.

            Monika Beśka, Marta Łaba, Katarzyna Smagieł

          • ŚWIETLICOWA RĘKODZIELNIA

          • Podczas wczorajszych zajęć świetlicowych rozpoczęliśmy naukę tkania na krośnie. Uczniowie poznali technikę wykonywania obrazów malowanych wełną. "Wytykać" możemy wszystko, ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

            To dopiero początek naszej przygody z tkaniem. Wykorzystując kolorową włóczkę, kawałki materiałów, sznurek bawełniany,a także patyki powstają bardzo ciekawe arcydzieła.Poza zdobyciem nowych umiejętności, zajęcia są doskonałą okazją do chwili wyciszenia i ćwiczenia koncentracji.Katarzyna Szczepanik, Marta Łaba

          • SZKOLENIA DLA RODZICÓW

          • Serdecznie zapraszamy na dwa szkolenia dla rodziców. Pierwsze odbędzie się w dniu 16 kwietnia o godz. 16.30, dotyczyć będzie uzależnień behawioralnych, a drugie szkolenie będzie w dniu 21 maja o godz. 16.30, jego tematem będą substancje psychoaktywne. Więcej informacji na plakatach. Szkolenia będą zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii

          • XXXII RAJD MŁODZIEŻY "WIOSNA"

          • W sobotę 13 kwietnia szkoła  nasza wzięła  udział w rajdzie pieszym Krąg-Wielin. Przeszliśmy  piękną trasą  10 km do urokliwej wsi Wielin, w której obejrzeliśmy barokowy kościółek  Chrystusa Króla wzniesiony w 1698r.

            Uwieńczeniem rajdu było  ognisko i żurek przygotowany przez harcerzy w otoczeniu pięknej przyrody nad Jeziorem Trzcińskim. Nie zabrakło  konkursów i wyśmienitej zabawy.Następny rajd już 11 maja 2024 , zapraszamy!K.Szczepanik

          • ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO - WYRÓWNAWCZE

          • 12.04.2024 Dziś na tapecie głoski dźwięczne i bezdźwięczne i inne trudności ortograficzne ;)  W przyjemny sposób można utrwalić pisownię różnych wyrazów słuchając śpiewu ptaków i za towarzysza mając kota!

            Ponadto malowanie kredą po chodniku rozbudza kreatywność, motorykę małą i ćwiczy koncentrację oraz pomaga skupić myśli i ruchy na ukończeniu dzieła.Świetna, kolorowa zabawa i jednocześnie nauka. Przyjemne z pożytecznym :) Sabina Baran

          • DZIEŃ CZEKOLADY NA ŚWIETLICY

          • 12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady. Na zajęciach świetlicowych, dzieci oglądały film pt.: Jak powstaje czekolada? a następnie tworzyły obrazki – płynną czekoladą na wafelku.

            Dzieci doskonale potrafiły wymienić rodzaje czekolady i dyskutować o dodatkach do niej. Dopełnieniem tego dnia była czekolada do picia i konsumpcja swoich czekoladowych obrazków. Było apetycznie i pachnąco 😊

            Dorota Klekocka

          • KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I DOKONANIACH IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

          • UWAGA!

            Znamy już zwycięzców a właściwie zwyciężczynie Konkursu Wiedzy o Życiu i Dokonaniach Ignacego Łukasiewicza. Są to uczennice klasy 6- Nikola Gracka, Michalina Kopczyńska i Lena Chudzyńska, które zajęły odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce w konkursie, który odbył się w aplikacji Quizizz. Dziewczyny wraz z opiekunem pojadą 10 maja 2024 roku do Zielonej Góry aby wziąć udział w eliminacjach międzyszkolnych VII edycji konkursu o Łukasiewiczu. Wyjazd ten to nie tylko udział w konkursie, w którym uczestniczą uczniowie szkół im. Ignacego Łukasiewicza z całej Polski ale też wiele atrakcji przygotowanych przez Oddział PGNiG w Zielonej Górze.Serdecznie gratulujemy. Dorota Klekocka

          • ŚWIETLICOWA RĘKODZIELNIA

          • Malowanie kamyków farbami to  świetna zabawa. Można do woli eksperymentować z kolorami, motywami i technikami plastycznymi. Wykorzystując kilka z nich wraz z prostym plastrem drewna, można stworzyć oryginalną trójwymiarową grę.

            Podczas wczorajszych zajęć świetliczaki, całkowicie samodzielnie i ręcznie wykonały drewnianą wersję gier ,,kółko i krzyżyk " oraz ,,chińczyk". Obróbka drewna nie jest im obca. Z wielkim zapałem czyściły, szlifowały, malowały i impregnowały plastry drewna.Teraz czas spędzany na szkolnym boisku na pewno nie będzie nudny!!! A rozgrywkom nie będzie końca!!!🎲