Aktualności

          • SAFARI

          • Dziś w klasie 1 było bardzo ciekawie i kreatywnie. Dzieci wykonywały zwierzęta safari, świetnie się przy tym bawiąc.

            Wspólnie sialiśmy również nasionka oraz dokarmialiśmy ptaszki. To był dzień pełen nauki, zabawy i rozwijania zainteresowań przyrodniczych.

            Joanna Talkowska, Magdalena Lewandowska

          • BANJO I MANDOLINA

          • 9 czerwca 2026 roku odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert umuzykalniający dla uczniów klas I-III.

            Tym razem artyści przedstawili muzyczną historię dwóch popularnych instrumentów strunowych o tajemniczym i wesołym brzmieniu były to banjo i mandolina. Uczniowie wysłuchali utwory o różnym zabarwieniu emocjonalnym, które pokazywały możliwości dźwiękowe obu instrumentów. Podkład narracyjny tworzyły instrumenty klawiszowe oraz perkusyjne, na których grali nasi uczniowie. . Dziękujemy Agencji Kulturalno – Usługowej ARTOS i artystom występującym za tą i wszystkie w tym roku szkolnym muzyczne przygody.

          • UCZNIOWIE DLA NIEMOWLĄT W POTRZEBIE

          • W dniu 8 czerwca 2026 roku zakończyła się akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas pt.” Pielucha dla malucha – środki czystości podaruj z miłości”.

            Zbiórkę tą nasze Koło przeprowadza od lat na przełomie maja i czerwca i jest ona związana z Dniem Dziecka, na zasadzie dzieci – dzieciom. Akcja zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Także i w tym roku bardzo wiele uczennic i uczniów z różnych klas włączyło się w pomoc przynosząc najpotrzebniejsze artykuły niezbędne do codziennej pielęgnacji niemowląt. Dary, jak co roku zostały przekazane przez Opiekunkę SKC do Domu Samotnej Matki “Dar życia” im. św. Józefa w Koszalinie.

            Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom! Jesteście wspaniali i macie wielkie dobre serce! Dziękujemy!

          • PIKNIK KL 1

          • Dziś klasa 1 miała piknik. Dziękujemy rodzicom za jego przygotowanie.

            Było grillowanie, wspólne zabawy i dużo radości. Dziękujemy za zaangażowanie i miło spędzony czas!

            Joanna Talkowska, Magdalena Lewandowska, Mateusz Jęcek

          • ŚWIETLICA

          • W ostatnim czasie na świetlicy było kolorowo i kreatywnie. Nasi artyści pracowali z radością i zaangażowaniem, tworząc niezwykłe meduzy z kartonu, farb i kolorowych włóczek. Każda praca była wyjątkowa i pełna pomysłowych detali, które pokazały ogromną wyobraźnię dzieci.

            Podczas zajęć uczniowie rozwijali swoje zdolności manualne, ćwiczyli precyzję oraz uczyli się twórczego wykorzystywania różnych materiałów. Nie zabrakło także współpracy, wymiany inspiracji i dobrej zabawy. Powstałe dzieła zachwycają bogactwem barw, ciekawymi wzorami i niepowtarzalnym charakterem. Jesteśmy dumni z talentu oraz zaangażowania naszych świetliczaków!

          • GDAŃSK-GDYNIA

          • W dniach 2–3 czerwca 2026 r. uczniowie klasy II oraz klas Va i Vb uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Gdańska i Gdyni. Był to czas pełen ciekawych doświadczeń, nauki i wspólnej zabawy.

            Pierwszego dnia odwiedziliśmy zoo w Gdańsku, gdzie mogliśmy podziwiać zwierzęta z różnych stron świata. Następnie spacerowaliśmy po Starym Mieście z przewodnikiem, poznając historię oraz najważniejsze zabytki miasta. Wieczorem po zakwaterowaniu w hotelu mieliśmy czas na odpoczynek i integrację.

            Drugiego dnia udaliśmy się do Gdyni. Część uczniów odwiedziła Centrum Nauki Experyment, gdzie poprzez doświadczenia i interaktywne wystawy mogła odkrywać tajemnice nauki. Druga grupa zwiedzała Muzeum Marynarki Wojennej, poznając historię polskiej floty i morskich tradycji naszego kraju. Wielką atrakcją okazał się okręt wojenny Błyskawica, który uczniowie odwiedzili z marynarzem. Po obiedzie był jeszcze czas na zakup pamiątek, a następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną.

            Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, pozwoliła poszerzyć wiedzę oraz spędzić czas w miłej atmosferze.

          • TANECZNE OSIĄGNIĘCIA UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY

          • Maja Węglińska, uczennica klasy IV z ogromnym zaangażowaniem rozwija swoją pasję do tańca w stylu hip-hop. Treningi w szkole King Dance rozpoczęła w lutym 2025 roku, dołączając początkowo do grupy podstawowej.

            Dzięki systematycznej pracy, determinacji oraz talentowi tanecznemu bardzo szybko zaczęła osiągać widoczne postępy. Już we wrześniu 2025 roku awansowała do grupy reprezentacyjnej, co stanowiło potwierdzenie jej wysokich umiejętności i zaangażowania. Obecnie jest członkinią formacji Skills Crew, która z powodzeniem reprezentuje szkołę tańca King Dance podczas licznych turniejów i wydarzeń tanecznych. Wraz z zespołem odnosi sukcesy na zawodach zdobywając wysokie miejsca i wyróżnienia. Jej osiągnięcia są efektem ciężkiej pracy, regularnych treningów oraz pasji do tańca. Swoją postawą pokazuje, że wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do celu przynoszą zamierzone efekty.

            Serdecznie gratulujemy Mai dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć na tanecznej scenie.

            W imieniu społeczności szkolnej - wychowawczyni klasy IV - Pani Ania

          • MAŁY POLAK

          • Powiatowy Konkurs Patriotyczny „Mały Polak”

            Nasi uczniowie mieli zaszczyt reprezentować szkołę podczas Powiatowego Konkursu Patriotycznego „Mały Polak”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie

            Naszą szkołę reprezentowali:

            🔹Maciej Kryskiewicz – klasa I

            🔹Zuzanna Borys – klasa I

            🔹Armin Zielony-Sokalski – klasa II

            🔹Olaf Kalinka – klasa IIIa

            🔹Kinga Kaczmarek – klasa IIIb

            Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia wiedzy o Polsce, jej historii, kulturze i symbolach narodowych. Uczestnicy mierzyli się z różnorodnymi zadaniami wymagającymi nie tylko wiedzy, ale także kreatywności, współpracy i refleksu. Wydarzenie przebiegało w serdecznej atmosferze, a młodzi uczestnicy z wielkim zaangażowaniem reprezentowali swoje szkoły.

            Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy wykazali się odwagą, wiedzą i piękną postawą patriotyczną. Gratulujemy im udziału w konkursie oraz godnego reprezentowania naszej szkoły.

            Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie za zaproszenie, ciepłe przyjęcie oraz wzorową organizację wydarzenia. Dziękujemy również organizatorom za stworzenie wyjątkowej atmosfery sprzyjającej nauce, integracji i rozwijaniu postaw patriotycznych wśród najmłodszych.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

          • KARTA ROWEROWA

          • Dnia 29 maja 2026 r. odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową.

            Wszyscy uczniowie klasy lV zaliczyli go doskonale . Musieli wykazać się umiejętnością jazdy slalomem, sygnalizowania skrętów w prawo i lewo , przejechania ósemki, odpowiedniego zachowania się przy przejściu dla pieszych i przejeździe kolejowym . Gratulujemy !

          • GMINNY DZIEŃ DZIECKA

          • Nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu aktywnie włączyli się w gminne obchody Dnia Dziecka.

            Podczas tegorocznych gminnych obchodów Dnia Dziecka nie mogło zabraknąć przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Nauczyciele oraz pracownicy obsługi z ogromnym zaangażowaniem przygotowali wyjątkowe stoisko, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych uczestników wydarzenia, jak i ich rodziców.

            Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Prawdziwym hitem okazał się karmelowy popcorn oraz słodka wata cukrowa, po którą ustawiały się długie kolejki. Dużą popularnością cieszyło się również stanowisko dekorowania spersonalizowanych płóciennych toreb, gdzie dzieci mogły wykazać się kreatywnością i stworzyć własne, niepowtarzalne projekty.

            Zainteresowanie było tak duże, że zabrakło zarówno płóciennych toreb, jak i patyczków do przygotowywania waty cukrowej. To najlepiej pokazuje, jak wielkim powodzeniem cieszyło się szkolne stoisko.

            Szkolny Zespół do Spraw Promocji po raz kolejny udowodnił, że potrafi doskonale organizować wydarzenia i tworzyć wyjątkową atmosferę. Dzięki zaangażowaniu, energii i współpracy całej ekipy żadna impreza nie jest straszna. Gratulujemy wspaniałej organizacji i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wyjątkowego dnia.

          • OSTATNI WSPÓLNY SZLAK

          • Za klasą 8 wyjątkowa, dwudniowa wycieczka do Chłopów– pełna śmiechu, integracji i niezapomnianych chwil (28-29.05.2026 r.)

            Podczas rajdu krajoznawczego nad morze mogliśmy podziwiać piękno nadbałtyckiej przyrody wspólnie spędzając czas na świeżym powietrzu.

            Miłą niespodzianką była wizyta druha Mateusza Szewczaka, z którym wspólnie grillowaliśmy i prowadziliśmy wiele ciekawych rozmów. Nie zabrakło także integracji klasowej podczas gier planszowych, karcianych oraz muzycznych, które dostarczyły wszystkim dużo radości i śmiechu.

            Był to niezwykle aktywny i pełen pozytywnej energii wyjazd. Wolne chwile spędzaliśmy na świeżym powietrzu grając w siatkówkę oraz badmintona.

            Ta ostatnia wspólna wycieczka pozostawiła wiele pięknych wspomnień, do których z pewnością będziemy wracać .

            Justyna Smagieł, Marta Łaba

          • SPOTKANIE KLUBU MŁODYCH ODKRYWCÓW

          • W dniu 28.05.2026 r., w ramach projektu Być jak Ignacy , odbyło się spotkanie Młodych Odkrywców pod hasłem - drugie życie rzeczy.

            Uczniowie wcześniej przygotowali i przeprowadzili doświadczenie, którego celem było sprawdzenie, jak woda i sól wpływają na rdzewienie metalu. Przekonali się, że metalowe przedmioty można chronić przed korozją dzięki warstwom ochronnym, co pomaga wydłużać „życie” rzeczy. Następnie sprawdzili, z jakich warstw składa się karton po mleku. Okazało się, że ten karton składa się kilku warstw i ciężej jest go poddać recyklingowi niż sam papier i folia z tworzywa, którą z niego pozyskali. Punktem kulminacyjnym spotkania było sporządzenie papieru czerpanego ze ścinek gazet oraz papieru ze szkolnej niszczarki. Przy pomocy blendera, ściereczek, desek i wałka kuchennego uczniowie sporządzili w grupach kilka kartek papieru czerpanego, przyozdobionego łąkowymi kwiatkami. Po wykonanych pracach uczniowie wraz z nauczycielem zastanawiali się nad odpowiedziami na bardzo ważne pytania- czym różnią się recykling i upcylking, jakie nawyki mogą sprawić, że będziemy wyrzucać mniej czy w końcu, jakie błędy zdarzają się w segregacji i jak to wpływa na odzyskiwanie materiałów, ponowne ich przetworzenie.

            Opiekun koła: Dorota Klekocka

            #ByćjakIgnacy

            #FundacjaORLENŁukasiewicza

          • WIZYTA MŁODSZYCH KOLEGÓW

          • Mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczniów klasy pierwszej Szkoły Katolickiej z Koszalina.

            Podczas wizyty dzieci poznały historię naszej miejscowości oraz jej wyjątkowe związki z ziemniakiem i słynnym pomnikiem ziemniaka. Goście dowiedzieli się również więcej o historii naszej szkoły oraz naszym patronie – Ignacym Łukasiewiczu.

            Nie zabrakło także wspólnej zabawy i integracji. Uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych w naszej strefie sportu, piekli ziemniaki przy ognisku oraz tworzyli kreatywne ludziki z ziemniaków.

            Klasa druga, która pełniła rolę gospodarzy, spisała się na medal – serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i wspaniałą atmosferę!

          • KOCHANYM RODZICOM

          • W dniu 26 maja 2026 roku uczniowie klas I-III zaprosili do naszej szkoły swoich rodziców, aby uczcić Dzień Mamy i Taty. Impreza składała się z różnych części.

            Po powitaniu gości, głos zabrała Pani Roksana Kaczmarek- Cichosz, dyrektor naszej szkoły, która w ciepłych słowach podkreśliła jaką moc ma uczucie miłości wiążące rodziców z dzieckiem i dziecko z rodzicami. Następnie każda z klas wykonała piosenkę na cześć swoich Mam i Tatusiów. Po prezentacjach odbyły się warsztaty, podczas których całe rodziny dekorowały ramki do rodzinnego zdjęcia. Była także Fotobudka, gdzie można było zatrzymać na zawsze tę ulotną chwilę wspólnej zabawy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. To było bardzo radosne spotkanie pełne uśmiechów i rodzicielskich uścisków.

            Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie i za nieocenioną pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia!

          • TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

          • W ubiegłym tygodniu nasza społeczność szkolna obchodziła Tydzień Promocji Zdrowia. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z dietetykiem, aktywnych przerwach, wspólnym zdrowym śniadaniu oraz dniu bez słodyczy.

            Był to czas pełen ciekawych rozmów, dobrej zabawy i promowania zdrowych nawyków.

            Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i organizatorom za zaangażowanie oraz aktywny udział w realizacji tego wyjątkowego tygodnia.

            SAMORZĄD UCZNIOWSKI

            SK PCK

          • SPOTKANIE KOŁA MŁODYCH ODKRYWCÓW

          • Spotkanie Koła Młodych Odkrywców w ramach projektu „Być jak Ignacy”

            Na kolejnym już spotkaniu młodych odkrywców wiele się działo. Uczniowie przyglądali się pracy geologów, sposobom powstawania skał we wnętrzu Ziemi oraz zainteresowali się takimi pojęciami jak cementacja, sedymentacja czy rdzeń wiertniczy.

            Celem wykonywania doświadczeń było poznanie, w jaki sposób powstają skały osadowe, takie jak kreda czy poznanie roli cementacji w tworzeniu skał osadowych np.: piaskowca. Największy jednak entuzjazm wzbudziło doświadczenie, w którym uczniowie z kolorowych galaretek, sezamu i nasion chia zbudowali warstwy skalne a następnie wykonali odwierty wiertnicze (słomką do napojów), na podstawie których wywnioskowali, że warstwy skalne nie zawsze ułożone są poziomo i równolegle a ich układ pozwala geologom odczytać historię Ziemi i zrozumieć, kiedy tworzyły się dane skały i złoża surowców naturalnych. Spotkanie słodko się zakończyło bowiem wcześniej sporządzony profil skalny można było zjeść.

            #ByćjakIgnacy

            #FundacjaORLENŁukasiewicza

            Opiekun koła Dorota Klekocka