• Wyjazd do teatru

          • Dzisiaj 27.10.22r. uczniowie klas I – III pojechali do teatru na spektakl „Niebieski piesek.”

            Bohaterem jest pechowy piesek. Urodził się niebieski, gdy jego rówieśnicy sierść mają brązową, czarną lub łaciatą. Przeżywa więc perypetie odmieńca. Począwszy od poszukiwania akceptacji i przyjaciół, a skończywszy na wędrówce w celu odnalezienia swojego miejsca na Ziemi. Gdy już się wydawało, że czekają go same smutki, spotkał na swej drodze rudego marynarza, który dobrze wiedział, jak sobie radzić w takiej sytuacji. Sam też był inny i samotny. Stali się przyjaciółmi i wypłynęli w rejs.

            Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Wrócili szczęśliwi i uśmiechnięci.

          • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI DUCHOWNYCH NIEZŁOMNYCH

          • 19 października 2022 r.

            mija 38 lat
            od męczeńskiej śmierci
            bł. ks. Jerzego Popiełuszki

            Rocznicę
            mordu na charyzmatycznym kapelanie +Solidarności+, dokonanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, 
            obchodzimy jako Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

                                                                   Pamiętaj i Ty !!!

          • „MAŁA, ZIELONA PLANETA”

          • W dniu 21 października 2022 roku uczniowie klas I – III mieli przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt. „Mała, zielona planeta”, który zaprezentowali aktorzy Teatru Artenes z Wrocławia.

            Kolorowe i zabawne przedstawienie poruszało jednak bardzo ważne problemy. Uczyło szacunku do przyrody odpowiedzialności za wspólne dobro, uświadamiając, że każdy z nas ma wpływ na jakość otaczającego nas środowiska. Bo Ziemia tylko nam wydaje się wielka, a tak naprawdę jest to tylko mała, zielona planeta, która potrzebuje naszej troski.

          • REALIZUJEMY DZIAŁANIA W PROGRAMIE EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNYM

          • Nasza szkoła za realizację programu edukacyjno – profilaktycznego otrzymała certyfikat „BEZPIECZNA PLACÓWKA”.

            Zaangażowanie nauczycieli w realizację projektów zewnętrznych wpływa na poprawę i zwiększenie efektywności nauczania w każdym obszarze. Będziemy nieustannie dążyć do jak najwyższych efektów.

             Dziękujemy

          • NASZE DZIAŁANIA PRZYNOSZĄ EFEKTY

          • Miło nam poinformować, iż działania prowadzone przez szkołę w zakresie innowacyjności oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w nauczaniu są efektywne i wielokierunkowe. Dowodem na to jest otrzymanie certyfikatu. Dziękujemy

          • „BAL U KRÓLA”

          • WYDARZENIE TO ODBYWA SIĘ POD PATRONATEM: WÓJTA GMINY BIESIEKIERZ, BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ GMINY BIESIEKIERZ, CARITAS PARAFII PW. CHRYSTUSA KRÓLA W BIESIEKIERZU, RADY RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BIESIEKIERZU, SOŁTYSA SOŁECTWA BIESIEKIERZ.

            UZYSKALIŚMY PATRONAT NAD KONKURSEM ZACHODNIOPOMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY.

            SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSU SĄ W ZAKŁADCE "OGŁOSZENIA" - DZIENNIK LIBRUS.

            SPĘDŹ Z NAMI TEN CZAS. ZAPEWNIAMY MNÓSTWO ATRAKCJI J

            JESZCZE RAZ ZAPRASZAMY!!!

          • KAMPANIA „MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK”

          • W dniu 18.10.2022 podczas lekcji bibliotecznej, pierwszoklasiści otrzymali wyprawki czytelnicze w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek”.

            W skład wyprawki wchodzi książka z wierszami i krótkimi opowiadaniami poczytnych polskich autorów pt.: „Pierwsze abecadło” oraz broszura „Książką połączeni- czyli uczymy się czytać razem”, która jest poradnikiem dla rodziców podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.

            Na lekcji uczniowie zapoznali się z książką i broszurą, wysłuchali wiersza Aleksandra Fredro pt.: „Paweł i Gaweł” a następnie podjęli próbę zilustrowania tego wiersza.

            Kampania „Mała książka- wielki człowiek” ma charakter ogólnopolski i jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

            Dorota Klekocka

          • WSPIERAMY POTRZEBUJĄCYCH

          • 16 października przypada Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem, zaś 17 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem.

            Była to dobra i ważna okazja, aby włączyć się do pomocy potrzebującym uświadamiając wszystkim ten stale palący problem. Już od kilku tygodni Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło PCK, Klub Wiewiórka oraz Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło na terenie szkoły akcję zbiórki żywności. Włączyło się w nią wielu naszych uczniów przynosząc dary na rzecz potrzebujących. Wszystkim za nie bardzo dziękujemy!

          • ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE PRZEZ PSONI KOŁO

          • W dniu 11.10.22 r. uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez PSONI KOŁO w Koszalinie WTZ nr 1.

            Spotkanie miało na celu integrację i poszerzenie zainteresowań wśród najmłodszych. Uczniowie zostali oprowadzeni po pracowniach, gdzie zapoznali się z działalnością poszczególnych pracowni oraz ze specyfiką funkcjonowania warsztatów.  Na dzieci czekało wiele atrakcji między innymi uczestniczyli w zajęciach ceramicznych, pracach z wikliną, szyły dynie, ozdabiały babeczki, zdobiły kubki. Serdecznie dziękujemy Pani kierownik Joannie Zduńskiej oraz wszystkim pracownikom za wspólnie spędzony czas. To był bardzo ciekawy dzień, w którym wiele się nauczyliśmy.

          • 6 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGOWEGO PORAŻENIA DZIECIĘCEGO

          • Uczniowie klas 1-3 mieli dziś pogadankę na temat porażenia mózgowego. 

            Oglądaliśmy filmy, w których ludzie opowiadają jak radzą sobie w obowiązkach codziennych. Znakiem tego dnia jest kolor zielony, w związku z tym dzieci wykonały pracę plastyczną, żarówkę, która zawsze zapala się na zielono. :) zajęcia odbyły się w ramach projektu "Każdy inny-wszyscy równi".

          • DZIEŃ OSÓB Z AFAZJĄ ROZWOJOWĄ

          • 1 października obchodzimy Dzień Osób z Afazją Rozwojową.

            W związku z tym, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inny-wszyscy równi" - uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach, podczas których mogli zobaczyć codzienność osób z afazją. Dzieci, wraz z ekipą Psiego Patrolu gimnastykowały swoje buzie i języki, wykonując ćwiczenia artykulacyjne. Uczniowie posłuchali też bajki czytanej przez nauczyciela, o chłopczyku z afazją oraz posłuchali wzruszającej piosenki o tym, że każdy z nas ma w sobie siłę do przezwyciężenia swoich problemów i niepowodzeń. Dzieci zostały uświadomione, że pomimo, że każdy z nas jest inny, to wszyscy jesteśmy równi.

          • JESIENNA ŚWIETLICA

          • Dziś zajęcia. Tworzenie liści z masy porcelanowej.

            Dzieciaki podekscytowane mąka cytryna klej, oliwka dla dzieci i mnóstwo dobrej zabawy. Nasze prace nabrały jesiennych kolorów.

            Prace wykonane w ramach projektu "Laboratorium Przyszłości"

          • SZKOŁA TO MY

          • W dniu 13 października 2022 roku wszyscy pracownicy naszej szkoły oraz emerytowani nauczyciele spotkali się z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

            Uroczystość rozpoczęło przemówienie pani dyrektor, która składając najserdeczniejsze życzenia, zwróciła uwagę na aktywny i twórczy charakter nauczycielskiej pracy. Dziękując wszystkim za pracę, włożony w nią trud i serce podkreśliła, że stanowimy jedną społeczność, której przyświeca ten sam cel: by nasi uczniowie wyrośli na mądrych i szlachetnych ludzi. Podczas spotkania pani dyrektor pogratulowała tym nauczycielom i pracownikom szkoły, których wyróżniła nagrodami dyrektora dziękując jednocześnie wszystkim pracownikom.  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej swe życzenia przekazał listownie Wójt Gminy Biesiekierz, Andrzej Leśniewicz, w których wskazał na charakter nauczycielskiej pracy: niełatwej, ale pięknej. Uroczystość uświetniła nasza absolwentka, Natalia Bałdyga, która zaśpiewała dla nas kilka wzruszających piosenek. Gorąco dziękujemy Ci Natalko, za tę miłą chwilę!  W imieniu emerytowanych nauczycieli głos zabrała pani Irena Sadłowska, również przekazując wszystkim najserdeczniejsze życzenia, za które pięknie dziękujemy. Serdecznie dziękujemy także naszej Radzie Rodziców za przygotowanie pysznego poczęstunku i swoją obecność w tak dla nas ważnym dniu. 

          • DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

          • W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego ,, Każdy inny - wszyscy równi '', obchodziliśmy w dniu 7 października 2022 roku Dzień Świadomości Dysleksji. 

            Obchodom towarzyszyły zajęcia edukacyjne dla klas IV – VII, które przygotowały nauczycielki języka polskiego oraz zajęcia dla klas I-III, które przygotowała J. Lessnau.  Spotkania, podczas których przybliżono uczniom tę powszechną dysfunkcję składały się z pogadanki, prezentacji multimedialnej i zajęć praktycznych pozwalających uczniom lepiej poznać, na czym polega problem dysleksji. Wszyscy z zaciekawieniem brali udział w zajęciach: słuchali, oglądali i chętnie zabierali głos, przez co wzrosła ich świadomość i poziom empatii w stosunku do osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

          • NOC BIBLIOTEK 2022

          • 30 września 2022 r. wzięliśmy udział w VIII Ogólnopolskiej Akcji Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”. 

            Byliśmy jedną z 1500 szkół w Polsce, które postanowiły tego dnia dobrze się bawić. Dzieci wyposażone w koc, poduszkę i dobry humor przybyły wieczorem do szkolnej biblioteki po przygodę. Chwilę później odbyła się projekcja filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai- Pierwsza Tajemnica”.
            Nastrój był wspaniały- biblioteka specjalnie przygotowana- kino na podłodze, pod ciepłym kocykiem, na poduszce, z ulubionym pluszakiem a w ręku popcorn i inne smakołyki. Film wszystkim bardzo się podobał- to familijna opowieść przygodowa o parze młodych detektywów, która jest ekranizacją popularnej serii książek dla dzieci Martina Widmarka, ilustrowaną przez Helenę Willis: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Po filmie rozgorzała dyskusja nad tym, jak mądrze się różnić, na czym polega przyjaźń, skąd się bierze bezradność i co to są pozory? Dyskusje dotyczyły również kwestii powstawania filmu na podstawie książek. Dzieci mogły pobawić się w aktorów próbując za pomocą min okazać różne emocje- radość, gniew, zdziwienie czy strach. Niektórzy naprawdę mają predyspozycje aby być dobrymi aktorami. Następnie każdy uczestnik miał za zadanie wymyśleć swoją powieść, na podstawie której można byłoby nakręcić film. Opowieści były różne- od fantastycznych po przygodowe i kryminalne. Fajnie byłoby zobaczyć na półkach szkolnej biblioteki, za kilka lat te wszystkie powieści.
            Bardzo dziękujemy pani Marcie Łabie i Dorocie Gilich za zorganizowanie bufetu oraz pani Kasi Smagieł za pomoc w opiece nad grupą. Dziękujemy Lilianie Turalskiej za podzielenie się z nami jej prywatnymi opowieściami oraz ilustracjami do nich. Świetnie, że do akcji przyłączyła się również nasza uczennica Milena Michałków, która w swoim domu również postanowiła dobrze się bawić  i świętować nocne czytanie.
            To był tak cudowny wieczór, że z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Nocy Bibliotek za rok.

            Dorota Klekocka
            nauczyciel bibliotekarz