W dniach 30.09–1.10 odbyła się dwudniowa wycieczka do Torunia, w której uczestniczyli uczniowie klas: II, IIIa, Va, Vb i VI.
Celem wyjazdu było poznanie historii i zabytków jednego z najpiękniejszych polskich miast oraz integracja uczniów.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy wczesnym rankiem od zbiórki i przejazdu autokarem do Torunia. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się do Planetarium. Pokaz o kosmosie był fascynujący. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach wypieku pierników toruńskich. Po nich zwiedziliśmy z przewodnikiem gotycką Starówkę. Udaliśmy się m.in. przed dom Mikołaja Kopernika, zobaczyliśmy Krzywą Wieżę i Bulwar, skąd podziwialiśmy panoramę Wisły. Po południu zakwaterowaliśmy się w hotelu. Dzień zakończyliśmy spacerem po pięknie oświetlonym mieście. Kolejny zaś rozpoczęliśmy od wizyty w Domu Legend, poznając podczas zajęć interaktywnych sześć legend o Toruniu. Tradycyjnie był też czas na pamiątki, po czym udaliśmy się do Młyna Wiedzy gdzie było mnóstwo nauki przez zabawę.
Wycieczka do Torunia była niezwykle udana. Mieliśmy okazję nie tylko wiele zobaczyć, ale także po prostu pobyć ze sobą.
Katarzyna Grzegrzółka Katarzyna Smagieł Joanna Lessnau Roman Gałka Monika Gałka