Aktualności
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW- FOTORELACJA
- 44
UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW
22 czerwca 2026 roku o godzinie 16.00 uczniowie klasy VIII po raz ostatni przekroczyli progi naszej szkoły jako jej wychowankowie. Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, podsumowań i podziękowań, wieńczący osiem lat nauki w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Biesiekierzu
54Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: pan Tomasz Hołowaty – Wójt Gminy Biesiekierz, pani Anna Bejnarowicz- Przewodnicząca Rady Gminy Biesiekierz, pani Małgorzata Kuczyńska – przewodnicząca Komisji ds. Społecznych i Oświaty Rady Gminy, pani Agnieszka Hryniewicz – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz, pani Anna Piotrowicz – Dyrektor poprzednich kadencji naszej szkoły, ksiądz proboszcz parafii w Biesiekierzu Zbigniew Kukiel, druh Paweł Kopczyński – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiekierzu, druh Mateusz Szewczak – drużynowy Drużyny Harcerskiej „Nocni Myśliwi”, przedstawicielki Rady Rodziców: przewodnicząca pani Dorota Gilich oraz skarbnik pani Edyta Girczys, nauczyciele i ksiądz, którzy na przestrzeni lat uczyli naszych absolwentów pan Leszek Piotrowicz, ks. Aleksander Głombiowski, wychowawczyni z klas I-III i oddziału przedszkolnego pani Jolanta Kostecka i z klas IV-V pani Agnieszka Bokiej, a także rodzice, dziadkowie, przyjaciele szkoły, pracownicy administracji i obsługi oraz całe grono pedagogiczne.
Uroczystość rozpoczęła się w podniosłej atmosferze od dostojnego poloneza, przygotowanego pod kierunkiem pani Anny Sowy. Przepiękny taniec ósmoklasistów wzbudził wiele emocji i wprowadził wszystkich zgromadzonych w nostalgiczny nastrój. Następnie odśpiewano hymn państwowy oraz hymn szkoły, po czym odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków pocztu sztandarowego i ślubowanie absolwentów.
Po części oficjalnej głos zabrał Wójt Gminy Biesiekierz, pan Tomasz Hołowaty, który skierował spersonalizowane słowa do absolwentów, podkreślające ich mocne strony i zainteresowania, zwracając uwagę na istotę wysiłku i determinacji, jednocześnie życząc im dalszych sukcesów i nie poddawania się w dalszej edukacji.
Pan Wójt złożył również podziękowania Dyrektor Szkoły - pani Roksanie Kaczmarek-Cichosz oraz wychowawczyni klasy VIII pani Justynie Smagieł. W dowód uznania obie panie otrzymały piękne kwiaty.
Następnie do zgromadzonych zwróciły się pani Anna Bejnarowicz- Przewodnicząca Rady Gminy Biesiekierz, pani Małgorzata Kuczyńska – przewodnicząca Komisji ds. Społecznych i Oświaty Rady Gminy i pani Agnieszka Hryniewicz – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz, przekazując uczniom życzenia oraz upominki.
Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było wręczenie statuetki „Absolwent Roku” W roku 2026 z rąk Dyrektora Szkoły i pana Wójta wyróżnienie to otrzymał Oliwier Orlikowski, który uzyskał wysoką średnią ocen 5,53 oraz wzorowe zachowanie. Uczeń został również uhonorowany nagrodą finansową ufundowaną przez Radę Rodziców.
Następnie przyszedł czas wręczenia nagrody za uzyskanie tytułu Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego dla Macieja Sobierajskiego, który otrzyma również nagrodę pieniężną Starosty Koszalińskiego.
Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród i listów pochwalnych uczniom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, uzyskując średnią ocen co najmniej 4,75, są nimi: Oliwier Orlikowski, Kaja Jachnowiec, Lena Chudzyńska, Jagoda Krauze, Michalina Kopczyńska, Kuba Niemczuk, Maciej Sobierajski i Liliana Turalska. Ich rodzicom przekazano listy gratulacyjne. Następnie przyznano nagrody książkowe uczennicom Nikoli Gracka i Kornelii Szulęckiej za uzyskanie średniej ocen powyżej 4,50.
W dalszej części uroczystości przekazano Absolwentom dyplomy ukończenia Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Biesiekierzu, umieszczone w eleganckich teczkach oraz pamiątkowe tarcze szkoły. Uczniowie otrzymali również osobiste listy gratulacyjne od Wójta Gminy Biesiekierz- pana Tomasza Hołowatego.
Szczególnym wyróżnieniem były „Skrzydła Życzliwości”, przyznane aż 16 uczniom za działalność społeczną i wolontariacką. Nagrodzeni absolwenci przez wiele lat aktywnie angażowali się w pracę Szkolnego Koła PCK, Caritas, Szkolnego Koła Wolontariatu, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz harcerstwa, dając przykład bezinteresownej pomocy i społecznej odpowiedzialności.
W tym roku wyjątkowym wyróżnieniem przyznanym przez Radę Pedagogiczną były statuetki „Dobra Dusza” przekazane przez panią Dyrektor uczniom klasy VIII: Lenie Chudzyńskiej i Maciejowi Sobierajskiemu, a ufundowane przez sponsora pana Zbigniewa Gryszuna. Pani Dyrektor wyróżniła też uczennice klasy VIII: Nikolę Gracka i Lenę Chudzyńską upominkami za zaangażowanie się w ważne uroczystości szkolne.
W imieniu uczniów klas młodszych absolwentów pożegnała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Zuzanna Kucharska, kierując do starszych kolegów i koleżanek wiele ciepłych słów. Przedstawicielki Rady Rodziców pani Dorota Gilich i pani Edyta Girczys wręczyły absolwentom pamiątkowe upominki poduszki, natomiast opiekunki Samorządu Uczniowskiego – Pani Joanna Talkowska i Pani Monika Beśka – symboliczne breloczki z koniczynką na szczęście.
Pięknym akcentem uroczystości było również muzyczne pożegnanie absolwentów przygotowane przez zespół wokalny klas młodszych pod kierunkiem Pani Sabiny Kulaszewicz-Hengier. Młodsi uczniowie wręczyli ósmoklasistom bukiety kwiatów polnych, wyrażając w ten sposób swoją sympatię i wdzięczność.
Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań od pani dyrektor i wychowawcy, skierowanych do rodziców za ich zaangażowanie, współpracę oraz nieocenione wsparcie w tworzeniu przyjaznego środowiska edukacyjnego. Za szczególne działania na rzecz szkoły podziękowania otrzymali: pani Marta Łaba, państwo Małgorzata i Grzegorz Bonisławscy, pani Edyta Chudzyńska, państwo Elżbieta i Jacek Czarneccy, państwo Beata Makowska, państwo Edyta i Paweł Kopczyńscy, państwo Elżbieta i Krzysztof Niemczuk, państwo Joanna i Piotr Fira, pani Edyta Kowalska, państwo Agnieszka i Daniel Nawara, państwo Aneta i Zbigniew Orlikowscy, państwo Anna i Norbert Puścian oraz państwo Ewa i Krzysztof Sobierajscy. Natomiast za pracę na rzecz klasy wszyscy wyżej wymienieni rodzice oraz pani Katarzyna Kozak, pani Angelika Biskupska, pani Justyna Fijałek, pani Marzena Krauze, pani Anna Pedrycz, pan Marian Pedrycz, pan Robert Skurzyński, pani Magdalena Skurzyńska.
Ósmoklasiści wyrazili wdzięczność swoim rodzicom za nieustanne wsparcie, nauczycielom i wychowawcom za przekazaną wiedzę oraz wychowanie, a także wszystkim osobom, które wspierały ich rozwój i szkolne inicjatywy. Szczególne podziękowania skierowano do pana Wójta, pań Przewodniczących, przedstawicieli Rady Rodziców, druhów, byłych wychowawczyń i zaproszonych gości.
Wyjątkowo miłym momentem było przekazanie przez absolwentów do szkolnej galerii portretu patrona szkoły – Ignacego Łukasiewicza. Obraz, wykonany techniką rysunku węglem przez utalentowaną uczennicę klasy VIII Jagodę Krauze, stał się piękną pamiątką pozostawioną przez tegorocznych absolwentów. Dodatkowym akcentem artystycznym była recytacja wzruszającego autorskiego wiersza „Szkolne progi” w wykonaniu klasowej poetki Liliany Turalskiej. Oba wystąpienia spotkały się z ogromnym uznaniem i wzruszeniem zgromadzonych gości.
Kulminacyjnym punktem wydarzenia był program artystyczny przygotowany przez absolwentów. Uczniowie zaprezentowali zabawne wierszyki autorstwa pani Iwony Reteckiej, opisujące szkolne wspomnienia oraz plany na przyszłość, a także wzruszającą piosenkę pożegnalną „Ostatni raz z moją klasą” zespołu Manchester.
Następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli wesołą prezentację multimedialną, przygotowaną przez uczniów klasy VIII, przedstawiającą drogę absolwentów od pierwszej klasy aż do ukończenia szkoły, po której wychowawczynie z poprzednich lat pani Jolanta Kostecka i pani Agnieszka Bokiej skierowały do nich przemiłe słowa wspomnień i wręczyły upominki.
Wychowawczyni klasy VIII Pani Justyna Smagieł zwróciła się do swoich wychowanków z pełnym emocji i bardzo osobistym pożegnaniem. Każdy absolwent otrzymał od niej pamiątkowe prezenty oraz list pożegnalny. Nie zabrakło również słów pamięci i wdzięczności dla wychowawczyni. Uczniowie i rodzice podziękowali jej za troskę, zaangażowanie oraz serce wkładane każdego dnia w pracę wychowawczą.
Uroczystość zakończyła się wspólną sesją zdjęciową przy pamiątkowej ściance, efektownym konfetti oraz tradycyjnym wyrzutem biretów przy dźwiękach piosenki „To już jest koniec” zespołu Elektryczne Gitary.
Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Absolwenci natomiast świętowali zakończenie nauki podczas swojej ostatniej wspólnej dyskoteki, która trwała do późnych godzin wieczornych.
W imieniu swoim oraz moich wychowanków, dziękuję ogromnie naszym nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w organizację tej pięknej i ważnej dla klasy VIII uroczystości: pani Annie Sowie za wspaniałe przygotowanie uczniów do poloneza, pani Iwonie Reteckiej za cudowne wierszyki, panu Mateuszowi Jęckowi za nagłośnienie, czas i za pomoc w dekoracjach, pani Katarzynie Smagieł za czas i pomoc w dekoracjach, pani Anetcie Petin za przygotowanie pocztów sztandarowych, pani Monice Beśce za zdjęcia i pomoc w przygotowaniach, pani Marcie Małaszyńskiej i Joannie Talkowskiej za filmy, pani Sabinie Kulaszewicz-Hengier za muzyczne pożegnanie absolwentów przez klasy młodsze.
Składam również wielkie podziękowania naszym profesjonalnym i precyzyjnym prowadzącym uczniom: Julii Beyer i Gabrielowi Łońskiemu z kl. VI, a także Oskarowi Katarzyńskiemu z kl. VII i Fabianowi Langnerowi z kl. VI za partnerowanie w polonezie oraz nowemu pocztowi sztandarowemu: Laurze Kwiatkowskiej i Oskarowi Katarzyńskiemu z kl. VII i Natalii Trojanowskiej z kl. VI.
Moc podziękowań kieruję do wszystkich rodziców za świetną współorganizację naszego pożegnania. To dzięki Państwu było ono tak wyjątkowe!
W szczególności dziękuję pani Marcie Łaba za kreatywność, niesamowite pomysły, sprawne dowodzenie i ogrom pracy włożony w to wydarzenie. Jak mawiał Henry Ford: „Wielkość człowieka mierzy się tym, ile dobra potrafi uczynić dla innych”. Tego dobra ze strony pani Marty Łaby jest tak wiele, że z uczniami klasy VIII nie jesteśmy w stanie go zmierzyć!
Drodzy Absolwenci! Jeszcze raz życzę Wam spełnienia marzeń, wielu sukcesów oraz pomyślności na każdym etapie dalszej edukacji i dorosłego życia. Ciężko mi się z Wami żegnać, ale wiem, że musicie podążać dalszą drogą… Bądźcie odważni, stale się rozwijajcie i nie bójcie się żyć! Bądźcie zawsze dobrymi ludźmi, bo dobro do nas wraca!
Justyna Smagieł
Wychowawczyni klasy VIII
UROCZYSTE WYKONANIE POLONEZA PRZEZ TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW
Wyjątkowym elementem uroczystości zakończenia roku szkolnego klas ósmych w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Biesiekierzu był tradycyjny układ Poloneza w wykonaniu absolwentów.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem i elegancją zaprezentowali starannie opracowany układ taneczny, który nadał wydarzeniu podniosły i uroczysty charakter. Występ był wyrazem szacunku dla szkolnej tradycji oraz symbolicznym pożegnaniem ze szkołą podstawową.
Polonez został przygotowany pod kierunkiem pani Anny Sowy, nauczycielki wychowania fizycznego.
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
25 czerwca 2026 r. przedstawiciele klas II i IV, działając w ramach Szkolnego Koła PCK oraz Klubu Wiewiórka PCK, wraz z nauczycielami odwiedzili cmentarz w Biesiekierzu.
3Podczas wizyty uczniowie uporządkowali pomnik śp. Marii i Józefa Kłyszejków, zapalili znicze na ich grobie oraz na grobach innych zmarłych nauczycieli naszej szkoły.
To ważna lekcja pamięci, szacunku i wdzięczności wobec osób, które przez lata współtworzyły historię naszej placówki. Dzięki takim działaniom młode pokolenie uczy się pielęgnowania lokalnych tradycji i troski o pamięć o tych, którzy odeszli.
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W GMINNYCH ZAWODACH Z PIERWSZEJ POMOCY
20 czerwca 2026 roku w Starych Bielicach odbyły się Gminne Zawody z Pierwszej Pomocy dla młodzieży.
18Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl.8: Oliwier Orlikowski, Michalina Kupczyńska, Kuba Niemczuk oraz uczeń kl.4 Marcin Witkowski. Po zaciętej rywalizacji zdobyli 2 miejsce! Gratulujemy!
Drużynę wspomagała i wspierała P. Marzena Witkowska, której bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu młodzieży.
Również uczniowie reprezentujący MDP Biesiekierz w składzie: Irmina Kamińska, Zuzanna Kucharska, Bianka Marzec, Bartosz Witkowski zajęli 3. miejsce!
Natomiast reprezentanci MDP Parnowo w składzie: Michał Kuczyński, Natalia Trojanowska, Wiktor Teclaf i Miłosz Szeląg miejsce 4.
Serdecznie dziękujemy druhom z OSP Stare Bielice za zaproszenie oraz możliwość sprawdzenia umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich talentów!
SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY 1
Uczniowie klasy 1 serdecznie dziękują Panu Patrykowi Kryskiewiczowi za wspaniałe zajęcia o prądzie i żarówce.
11Dzieci miały okazję przeprowadzić doświadczenie z ziemniakiem, poznać narzędzia oraz w ciekawy sposób odkrywać tajniki elektryczności. Dziękujemy za zaangażowanie i fantastyczną lekcję!
OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY NAJMŁODSZYCH
W dniach 25 – 27 marca 2026 roku chętni uczniowie z klas I-III brali udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON. Konkurs miał formę testu, składającego się z pytań zamkniętych i otwartych. W konkursie brało udział ponad 5 tysięcy uczniów z całej Polski.
2Jest nam bardzo miło poinformować, że w konkursie tym wielu naszych uczniów zostało laureatami.
KLASA I
ALICJA BOŁAZ, 6 MIEJSCE, MATEMATYKA,
JULIAN DEMBSKI, 7 MIEJSCE, MATEMATYKA
ZUZANNA BORYS, 10 MIEJSCE, MATEMATYKA
KLASA II
WOJCIECH NOWAK, 10 MIEJSCE, JĘZYK ANGIELSKI,
WOJCIECH BORYS, 5 MIEJSCE, MTEMATYKA
KLASA III
POLA ŻAKOWAKA, 3 MIEJSCE, MATEMATYKA, LAUREAT Z NAGRODĄ
PATRYK KRASICKI, 3 MIEJSCE, MATEMATYKA, LAUREAT Z NAGRODĄ
OLAF KALINKA, 4 MIEJSCE, MATEMATYKA
BŁAŻEJ DŁUTEK, 4 MIEJSCE, MATEMATYKA
KINGA KACZMAREK, 5 MIEJSCE, MATEMATYKA
HANNA SADŁOWSKA,6 MIEJSCE, MATEMATYKA
Pozostali nasi uczestnicy, choć nie zostali laureatami, to i tak zajęli wysokie miejsca, od 11 do 29.
Wszystkim uczniom gratulujemy wspaniałego sukcesu! Brawo!
Szkolny koordynator konkursu
Joanna Lessnau
WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY
Z ogromną radością informujemy, że Kinga Kaczmarek, uczennica klasy 3b, zdobyła III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Strażackiej, który odbył się 19.06. 2026r. w Dargini.
Kinga zachwyciła jury swoim występem, talentem wokalnym oraz sceniczną odwagą. Jesteśmy bardzo dumni z jej osiągnięcia i serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu!
Życzymy Kindze dalszego rozwijania pasji muzycznej oraz kolejnych sukcesów na scenie.
Brawo, Kinga!
UCZNIOWIE W AKCJI
19 czerwca szóstoklasiści po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i chętnie angażują się w działania na rzecz innych.
Tym razem włączyli się w charytatywną akcję „Kebab za 5 zł dla dzieciaka”, zorganizowaną przez Kebab u Szybkiego na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.
Udział w akcji był nie tylko okazją do wsparcia potrzebujących, ale także lekcją empatii, wrażliwości i odpowiedzialności społecznej.
Brawo, Uczniowie! Pokazaliście, że pomaganie smakuje najlepiej!
RODZINNY PIKNIK KLASY 2
19 czerwca 2026 roku, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klasy II wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem spotkali się na długo wyczekiwanym rodzinnym pikniku. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, integracji oraz podsumowania mijającego roku pełnego nauki, sukcesów i niezapomnianych chwil.
4Na uczestników czekało wiele atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Dużo emocji wzbudziły rodzinne konkurencje, takie jak przeciąganie liny, wyścigi taczek oraz bieg w workach. Zarówno dzieci, jak i dorośli z ogromnym zaangażowaniem brali udział w zabawach, a uśmiechy i głośny doping towarzyszyły wszystkim zmaganiom.
Punktem kulminacyjnym sportowej części pikniku był mecz piłki nożnej „Dzieci kontra Tatusiowie”. Młodzi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie, jednak tym razem zwycięstwo należało do tatusiów, którzy pokazali, że wciąż są w świetnej formie. Najważniejsza była jednak dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.
Nie zabrakło również prawdziwej uczty dla podniebienia. Rodzice przygotowali mnóstwo smakołyków, które zachwycały zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na stołach znalazły się pączusie, domowe ciasta, babeczki, tradycyjna babka, świeży chleb ze smalcem, a także wata cukrowa i kolorowe slashe. Wielkim powodzeniem cieszył się również grill z pachnącymi kiełbaskami, przy którym nieustannie gromadzili się uczestnicy pikniku.
Podczas spotkania znalazł się także czas na wspólne podziękowania za cały rok nauki i owocnej współpracy. Była to chwila refleksji i wdzięczności skierowanej do rodziców, którzy przez cały rok aktywnie wspierali działania klasy i szkoły. Nie da się ukryć, że bez ich zaangażowania, pomocy i życzliwości realizacja wielu przedsięwzięć byłaby niemożliwa.
Rodzinny piknik klasy II był wspaniałym zwieńczeniem roku szkolnego. Wspólna zabawa, rozmowy, sportowe emocje i pyszne jedzenie stworzyły wyjątkową atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. To był dzień pełen radości, integracji i wzajemnej życzliwości – idealne rozpoczęcie wakacyjnego czasu.
BYĆ JAK IGNACY
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas I–III aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”. Podczas zajęć poznawali fascynujący świat nauki, rozwijali swoje zainteresowania oraz zdobywali wiedzę poprzez obserwacje, doświadczenia i eksperymenty.
Realizowane zadania pozwalały dzieciom doskonalić umiejętność współpracy, kreatywnego myślenia oraz samodzielnego rozwiązywania problemów. Projekt był doskonałą okazją do nauki poprzez działanie, odkrywanie i wspólną zabawę.
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział, zaangażowanie i ciekawość świata, które towarzyszyły im podczas realizacji projektu. Gratulujemy wytrwałości oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu naukowych pasji i zainteresowań.
Mateusz Jęcek
KLASA 1 NA WYCIECZCE
Klasa 1 była na wycieczce w kinie na filmie „Niesamowite przygody 10 skarpetek”. Film bardzo się wszystkim podobał. Po seansie wybraliśmy się na pizzę i lody, gdzie dzieci miło spędziły czas.
6Dodatkową atrakcją był tort lodowy z okazji urodzin Jasia. Serdecznie dziękujemy Jasiowi oraz pani Agnieszce za słodki poczęstunek.
To był bardzo udany dzień, pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.
KLASA 7 W MIELNIE
17 czerwca klasa VII wybrała się na wycieczkę do Mielna.
3Gry i zabawy integracyjne nad morzem, dużo radości ze spędzonych chwil w klasowym gronie, wspólny obiad , powrót szynobusem były gwarancją udanego wyjazdu i poczucia namiastki wakacji.
Anetta Petin, Iwona Retecka
BIEGANE DYKTANDO W KLASIE 3B!
Dziś uczniowie klasy 3b połączyli naukę z ruchem podczas bieganego dyktanda. Zadaniem dzieci było odczytanie zdań, zapamiętanie ich treści, a następnie poprawne zapisanie na kartach. Było dużo emocji, współpracy i świetnej zabawy!
10Taka forma nauki rozwija nie tylko umiejętności ortograficzne, ale także koncentrację, pamięć oraz aktywność fizyczną. Brawo dla wszystkich uczniów za zaangażowanie i wytrwałość!
Wychowawca Justyna Rosowska
FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ, NIEMIECKIEJ I POLSKIEJ ZA NAMI!
11 czerwca 2026 r. odbył się nasz coroczny festiwal, który jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem i dostarczył wielu niezapomnianych emocji.
36Na scenie zaprezentowało się wielu utalentowanych uczestników z klas I-VIII, którzy zachwycili publiczność nie tylko swoimi umiejętnościami wokalnymi, ale także znajomością języków angielskiego i niemieckiego.
Było mnóstwo muzyki, pozytywnej energii, wzruszeń i radości. Dziękujemy wszystkim wykonawcom za odwagę i wspaniałe występy, a publiczności za gorący doping!
Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!
Joanna Lessnau, Justyna Smagieł, Katarzyna Szczepanik
WIZYTA W URZĘDZIE GMINY BIESIEKIERZ KLASY 8
W dniu 09.06.2026 roku klasa VIII odwiedziła Urząd Gminy w Biesiekierzu. Wizyta ta była powiązana z realizacją zagadnień z podstawy programowej Wiedzy o Społeczeństwie, dotyczących samorządu terytorialnego.
5Pani sekretarz przedstawiła uczniom najważniejsze zadania samorządu gminnego i opowiedziała o zadaniach poszczególnych referatów. Mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy pań z archiwum gminnego i księgowości, porozmawiać z Komendantem Straży Gminnej o zakresie jego zadań.
Informatyk Urzędu Gminy wyjaśnił nam, na czym polega jego praca w zakresie zarządzania siecią informatyczną, zarządzania bezpieczeństwem użytkowników, ochroną przetwarzanych za pomocą urządzeń teleinformatycznych danych osobowych, zarządzaniem usługami hostingowymi. Mieliśmy także okazję obejrzeć nowoczesną serwerownię gminną.
Pani skarbnik opowiedziała o funkcjonowaniu Urzędu Gminy, wyjaśniła w jaki sposób pozyskiwane są fundusze na rozwój gminy, jakie są jej najważniejsze zadania jako skarbnika. Przedstawiła, w jaki sposób obraduje Rada Gminy i jak podejmuje uchwały.
Dziękujemy Pani sekretarz, Pani skarbnik oraz pozostałym pracownikom za przybliżenie nam w przystępny sposób zasad funkcjonowania władzy lokalnej. Lekcja w terenie o samorządzie gminnym przyczyniła się do pełniejszego poznania pracy Urzędu Gminy i jego zadań.
Aneta Chmielewska- Szymańska, Justyna Smagieł, Iwona Retecka
CZY SARNA JEST ŻONĄ JELENIA?
9 czerwca 2026 roku, już po raz 8, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie wiedzy przyrodniczej pod hasłem Czy sarna jest żoną jelenia?
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Świeminie. Naszą szkołę reprezentowali Marcin i Bartosz Witkowscy oraz Fabian Langner. Chłopcy, w mieszanych drużynach tzn po jednym uczniu ze Szkoły Podstawowej w Świeminie, Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu i Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach, popisywali się swoją ponadprzeciętną wiedzą przyrodniczą. Dla nich rozpoznawanie ptaków, płazów czy ssaków po dźwiękach, które wydają lub tropach, które pozostawiają, nie stanowi problemu. Ich wiedza bardzo zaimponowała nawet samym przedstawicielom kół łowieckich, którzy zasiadali w jury. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę, ufundowaną przez Wojskowe Koło Łowieckie „Trop” oraz Gminną Bibliotekę Publiczną.
Serdecznie gratulujemy chłopakom i jesteśmy z nich dumni.
UROCZYSTA MSZA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
SUKCESY HANI
9 czerwca 2026 roku, w siedzibie Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie, odbyła się uroczysta gala XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Wioski bez troski”.
2Została zaproszona na nią nasza uczennica, HANNA RYFUN z klasy III a, której wręczono: NAGRODĘ WYRÓŻNIENIA W ETAPIE WOJEWÓDZKIM w tym konkursie oraz NAGRODĘ WYRÓŻNIENIA W ETAPIE WOJEWÓDZKIM w VII Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym.
Hani serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w przyszłych podejmowanych wyzwaniach. Brawo!
Archiwum Aktualności